anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiele kont Allegro

Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

Sprzedaję od pewnego czasu asortyment z mojego sklepu stacjonarnego - śruby, wkręty, podkładki. Żeby sprzedaż szła na jakimś poziomie jestem zmuszony sprzedawać komplety w cenach zbliżonych do 1zł. Problem w tym, że allegro przy tak niskich cenach ma horrendalnie wysoką prowizję 25 groszy od kompletu co wymusza sprzedaż w cenie wyższej żeby mieć w ogóle na tym jakiś zarobek. Niestety wyższa cena odstrasza kupujących hurtowo.

Myślę o stworzeniu drugiego konta, żeby móc sprzedawać zainteresowanym firmom większe ilości w lepszej cenie bo wtedy prowizja allegro jest niższa ale pytanie moje jest takie. Czy można reklamować swoje drugie konto w treści ogłoszenia tego pierwszego? Np. Chcesz kupić większe ilości? Zajrzyj na nasze drugie konto hurtowe - kupisz tam ten sam asortyment taniej. Lub też odwrotnie - nie potrzebujesz tak dużych ilości? Zajrzyj na nasze konto detaliczne...

 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Można reklamować w ofercie na Allegro swoje inne konto Allegro. Pamiętaj tylko, że nie można żądać zakupu określonej w opisie ilości sztuk. Jeśli wystawiasz pojedyncze sztuki, to kupujący ma prawo kupić jedną sztukę. Przy hurcie powinieneś wystawiać komplety złożone z wielu sztuk.

oznacz moderatorów

Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

Problem w tym, że jak ktoś kupi mi coś za złotówkę w ilości 10 kompletów to i tak mam podstawę prowizji od tego złotówkowego produktu. Czyli 25 groszy razy 10 kompletów (prowizja allegro 25% - 2,5zł). Gdybym tą "hurtową" ilość wystawił jako jeden komplet za 10 zł to prowizja jest już znacznie niższa bo 10% czyli mógłbym sprzedawać towar taniej. 

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@Sadamet_pl  to jak wejdzie prowizja od kosztów wysyłki to już całkiem popłyniesz przy tych małych transakcjach. Kwota prowizji przewyższy Twój zysk, przemyśl to, bo jeśli się nie będziesz łapał na smarta, to dowalą Ci prowizję od wysyłki.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

Generalnie nie popłynąłem ale ostatni miesiąc po poprawkach cen wyszedł z niewielkim zyskiem przy dużych obrotach więc najlepiej zarobiło na tym allegro i Inpost na spółę z Pocztą a nie o to chodzi w tym, żeby utrzymywać wszystkich wokół z wyjątkiem samego siebie.

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@Sadamet_pl  bo nie ma jeszcze prowizji od wysyłki, miała być od kwietnia, ale została przesunięta o miesiąc. Ja według swoich kalkulacji, procent zakupów smart itd, wyliczyłem, że jak tylko wejdzie prowizja od wysyłki z automatu płacę 1000zł prowizji więcej. To są bardzo duże koszty, i nie bardzo mogę to ominąć, bo u mnie średnia sprzedanego produktu to ok. 30zł, więc na smarta się nie łapie z powodu zbyt małej kwoty. Jeśli masz tanie produkty, to gwarantuję Ci, że prowizja od wysyłki Cię dobije, bo zapłacisz tyle co od produktu, również od wysyłki. Policz sobie jakie to u Ciebie kwoty. Jeśli masz prowizję np. 15%, to od wysyłki pobiorą również 15%, chyba że to zakup w smarcie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

To jest lichwa. Jak oprócz prowizji od sprzedaży mamy jeszcze płacić prowizje od wysyłek to rzeczywiście robi się z tego niezła kwota.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@Sadamet_pl  tutaj już sam musisz dopasować sprzedawane przez siebie komplety, by było to opłacalne. Skoro 10 szt. wychodzi w okolicy złotówki i "łapie się" na prowizję 0,25 zł, to może zrób najmniejszy oferowany komplet z 20 szt.?

oznacz moderatorów

Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

Sprawdzam taką możliwość. Od ceny 2,50 za komplet już jest prowizja 10%. Będę musiał poprawić setki aukcji niestety albo powielić aukcje żeby mieć te za 1zł w zmniejszonej ilości albo od 2,5 za komplet w większej ilości i nieco lepszej cenie.

oznacz moderatorów