anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, co możesz zrobić, jeśli klient ogłosi, że otrzymał zupełnie inną rzecz?

EasternGood
#7 Wielbiciel#

Witam, co możesz zrobić, jeśli klient ogłosi, że otrzymał zupełnie inną rzecz?

Nasz znajomy sprzedaje smartfony na Allegro, klient zamówił u nich Redmi 9T, a po odebraniu paczki ogłosił, że otrzymał telefon KAZAM, tylko ze zdjęciem zużytego telefonu, nie ma bezpośredniego połączenia z naszym w ogóle paczkę przyjaciela, potem złożył reklamację, śmieszne jest to, że obsługa klienta poprosiła klienta o wypełnienie formularza, a następnie gotowa do zwrotu pieniędzy bez względu na dowody.

Proszę pomóż!
Jak możemy zapobiec takim wydarzeniom u wszystkich naszych sprzedawców?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:44052296
#21 Demiurg#

@EasternGood braliście udział w dyskusji? Może pomyliliscie paczki. Jak wysyłacie towar.

oznacz moderatorów

EasternGood
#7 Wielbiciel#
Witam, to niemożliwe, bo nigdy nie sprzedali telefonu KAZAM, a znają tę markę po raz pierwszy, więc możemy założyć, że klient próbuje oszukać telefon nie płacąc nic
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący ma prawo do reklamacji a Wy macie prawo ją uznać albo odrzucić, masz dowody to uzasadnij i odrzuć. Pamiętaj że na rozpatrzenie masz 14dni od chwili jej zgłoszenia i możesz zażądać odesłania towaru, jak nie odeśle to możesz z tego powodu reklamację odrzucić.

oznacz moderatorów

redmonster_pl
#9 Pomysłodawca#

Miałem podobnie, robisz tak przyjmujesz reklamację i odrzucasz. Wklejasz paragon na paragonie masz pewnie nazwę telefonu, wklejasz aukcję (ja miałem tak że miałem tylko 1 aukcję takiego urządzenia i napisałem allegro że w ofercie nie było innego modelu), wklejasz zdjęcia tego co wysłałeś, jakbyś miał monitoring to może widać co spakowano, jak masz telefony w pudełkach to mogą mieć plomby pudełka więc nie da się podmienić bez zrywania etc. skończyło się tak allegro oddało gościowi kasę z pok mi nic nie potrącili ale klient negatyw zostawił jak to się czuje oszukany etc a allegro nie usunie bo nie narusza regulaminu, więc pod negatywem napisałem prawdę co klient odmanianił i tak se to wisi. A podaj no nick tego gwiazdora może ten sam...

oznacz moderatorów

EasternGood
#7 Wielbiciel#
Witam, to niemożliwe, bo nigdy nie sprzedali telefonu KAZAM, a znają tę markę po raz pierwszy, więc możemy założyć, że klient próbuje oszukać telefon nie płacąc nic
oznacz moderatorów

redmonster_pl
#9 Pomysłodawca#

to w dyskusji z kupującym musi udowodnić że nie miał czegoś takiego w ofercie i tyle, dużo zdjęć porównawczych, link do aukcji, link z sklepu sprzedającego z wyszukiwarki allegro że nie wyszukuje kazama, zdjęcie paragonu że nie ma na nim kazama etc musi wytapetowac dyskusję dosłownie dowodami, że nie sprzedaje / sprzedawał czegoś takiego

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Należy zgłosić przestępstwo na policji, niech wyjaśni, kto kłamie

Allegro obecnie ostro przegina z wypłatami z pok

U nas pewien Kupujący odesłał na zwrot smartwacha mimo, że kupił jakiś kabelek

w dyskusji do końca twierdził, że jesteśmy oszustami bo wysłał właściwy towar, mimo, że dołączył do niego fakturę z innej firmy na jego nazwisko co pokazaliśmy jemu i allegro

 

efekt zwrot z pok bez konsekwencji dla nas , zegarek lezy u nas i nie wiadomo co z nim zrobić

tak działa allegro

oznacz moderatorów