anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, czy w moim ogłoszeniu jest coś niezgodnego z prawem??

Client:93345003
#8 Zapaleniec#

Sprzedaję pendrive, dzisiaj dostałem od kogoś wiadomość:

”Zgłaszam łamanie prawa (co do reklamacji i zwrotów) oraz co do fałszywego produktu. Pozdrawiam."

(ta osoba nigdy nic u mnie nie kupiła) 

Link 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/pendrive-2tb-samsung-czarny

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:93345003 pewnie ktoś Cię namierzył, jak sprzedajesz jako osoba prywatna ( 19 szt to raczej sprzedaż ciągła więc uważaj ) masz prawo nie przyjmować zwrotów, gwarancja jest dobrowolna, a rękojmie możesz wyłączyć więc zapis jest jak najbardziej ok.

Ale jak prowadzisz firmę to masz obowiązek przyjmowania zwrotów i opowiadasz za towar z tytułu rękojmi 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:93345003
#8 Zapaleniec#

Właśnie uwazam i jak sprzedaję to nie osiągam do jodu 1500, i prowadzę zapisy wydatków i zarobków, urzędu się nie boje bo jestem ok. Bardziej chciałem. Się upewnić co z tą reklamacja i gwarancja że ktoś mi tu pisze że mnie zgłasza z tego powodu...

oznacz moderatorów

Client:93345003
#8 Zapaleniec#

Tzn reklamacja i zwrotami, przecież lokalnie nie mam takiego obowiązku i w ogłoszeniu grubymi literami napisałem że nie udzielam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jest tak że jako sprzedający prywatny zwrotów nie musisz przyjmować ale widzę Smart więc musisz, resztę także, poczytaj warunki Smarta dla sprzedających: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/wysylam-do-polski-z-zagranic...

oznacz moderatorów

Client:93345003
#8 Zapaleniec#

Jak to jakiś próbny Smart którego mi allegro samo załączyli na 8darmowych wysylek

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale jest i kupujący go widzą, więc będą zwracali, oczywiście jak będą chcieć.😁

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Nie prawda. Allegro przy tych aukcjach ze smartem na lokalnie dało wyraźny komunikat, ze zakup jest od osoby prywatnej i zwrot nie przysługuje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A wklej taki komunikat Allegro o braku zwrotu przy zakupie ze Smartem.😐

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Po co wklejać w każdej aukcji to masz? Przykład Oryginalna afrykańska maczeta. | Koźminek | Kup teraz na Allegro Lokalnie. Poniżej KUP TERAZ wszystko dokładnie opisane. Aż w szoku jestem że raz coś dobrze zrobili xD

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No to się sprzedający zdziwi bo warunkiem Smarta jest zwrot darmowy.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Oj nie rozumiesz cały czas. To lokalne -  tam jest inaczej. Allegro dało tam smarta tylko w ramach promocji i nie ma tam darmowego zwrotu. To komunikat od allegro, a nie sprzedającego i jest w każdej aukcji na lokalnym z darmową wysyłką smartem... Przeczytaj sobie regulamin promocji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:93345003 to czy to allegro lokalnie czy inny portal nie ma znaczenia co do obowiązków, tu ma znaczenie czy sprzedajesz jako firma czy osoba prywatna, skoro prowadzisz zapisy i kupujesz towar w celów zarobkowych żeby go dalej odsprzedać podlegasz pod DG i skoro ktoś już Ci pisze to uważaj bo masz się czego obawiać 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie przekracza polowy średniej krajowej (m-cznej), to US nic mu nie zrobi.🤔

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 mówisz o DG nierejestrowanej ? ale do dalej DG podlega pod podatek i Vat + kasa fiskalna jeśli to sprzedaż elektroniki 😞  myślę że powinien to skonsultować z księgową bo za wałki na Vacie są duże kary 😞

To było stworzone z myślą o rolnikach, rękodziele itp. a nie o kupnie w hurtowni czy w chinach elektroniki i dalszej odsprzedaży bez Vat, można się na tym przejechać 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:93345003
#8 Zapaleniec#

Chyba tak zrobię że znajdę księgowa niech mi wszystko objaśni, bo jak już z reklamacjami i zwrotami rozumiem o co chodzi i że nie muszę udzielać, to teraz z tym podatkiem VAT... Za dużo pytań :-D.  Ok dziękuję za pomoc panie i panowie.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Elektronika. Rejestracja do VAT obowiązkowa. Poza tym do BDO. I jeszcze w paru innych miejscach....Za sam brak BDO jest chyba aktualnie  koło miliona grzywny ...Przy czystych pendrive to nie wiem czy tez opłata repo nie dochodzi ?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

😂 😂

Że jeszcze to ludzie sprzedają

😂 😂 😂

Że ktoś to jeszcze kupuję

 

oznacz moderatorów