anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam. "Kupiłam" przedmiot na allegro lokalnie .

marta04051989
#1 Nowicjusz#

Kobieta na Facebooku miała wystawione PlayStation . Zaproponowała wysyłkę przez allegro . Podała link do ogłoszenia na " Allegro lokalnie " kliknelam w link i przekierowalo mnie na stronę . Dokonałam zakupu .Blikiem 500 zł 😞 i tu okazuje się problem . Brak kontaktu z osobą . Brak 500 zł na koncie i brak towaru . Przelew na koncie widnieje jako przelew do PayPro . Czy ktoś miał z was taką sytuację . Co robić ? Czy jest szansa odzyskać pieniądze ? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Bo to jest oszustwo, kupno poza Allegro link itd.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

co robić zgłosić na policję art 286 kk oszustwo
czy jest szansa odzyskać te 500 zł tak ale wielkości wygrania 6 w totka i bym się nie nastawiał
kolejna rzecz jak widzisz że cena jest super okazją to ci się powinna lampka ostrzegawcza
zaświecić
a fałszywe linki poznaje się po podwójnym .pl w linku lub dopisce czegoś miedzy domeną allegro lub allegrolokalnie a końcówką .pl np allegrolokalnie-bezpiecznyprzelew24.pl albo allegro.pl-szybkawysyłka.pl to już wiesz na co uważać a dla pewności piszesz wątek i pytasz moderację ci potwierdzą czy można bezpiecznie kupić @marta04051989 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Szansa jest ale jedynie teoretyczna. 
Co robić? Zgłosić się na policję ale to jedynie formalność - nie nastawiaj się na rozwiązanie sprawy. 
Nauczka na przyszłość - niestety 😕 Dobrze, że tylko 500 zł bo nie raz były tu tematy z kwotami rzędu kilku tysięcy. 

oznacz moderatorów