anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wpłata od kupującego

triple_double
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

 

pierwszy raz wystawiłem przedmiot na Allegro lokalnie.   Otrzymałem standardowe maile z potwierdzeniem, że przedmiot został kupiony, a sprzedawca przelał należnośc. na moje konto. Z wyciągu konta wynika, że rzeczywiście pieniądze wpłynęły, natomiast kilka godzin później zostały rzekomo przelane na numer konta, którego nie znam. 

Tak jak pisałem - dokonywałem takiej transakcji po raz pierwszy i nie mam pojęcia co to za numer konta, na który moje środku zostały rzekomo przelane.

 

Jak mogę wyjaśnić tę sprawę?

 

B.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

TOBI421
#11 Animator#

Może ktoś ma dostęp do Twojego konta bankowego i przelał kasę na swoje konto.Zmień dane logowania do banku i konta e-mailowego.Udaj się do banku i sprawdź na miejscu kto i kiedy wydał dyspozycję przelewu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przelał na Twoje konto bankowe? Podawałeś mu numer swojego konta? Jeśli tak i pieniądze wpłynęły, to kupujący zapłacił, a co się później działo z tymi pieniędzmi to nie jego problem. Powinieneś wysłać towar.

A może kupujący zapłacił przez Allegro Finanse i miałeś tam ustawione konto do wypłat, na które te pieniądze zostały przekazane automatycznie? Sam musiałeś ustawić to konto i w takim przypadku także kupującemu należy wysłać towar.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@triple_double Wpłaty z AL masz widoczne w tej zakładce https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji w której widać też zweryfikowane konto do wypłat i to, czy masz ustawione automatyczne wypłaty.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów