anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyjaśnij problem. Nowy wniosek w Allegro Protect [sprawny przedmiot]

SalomonTV
#3 Debiutant#

Dzień dobry! Dostałem niedawno maila w którym allegro grozi mi, że będę musiał zwrócić sprzedającemu pieniądze za sprawny towar.

Więc zaczęło się od tego, że sprzedający po 20 minutach od odebrania paczki z czytnikiem ebook pisze mi, że ekran jest uszkodzony. Według mnie ewentualne uszkodzenie spowodowane takim zachowaniem jest tylko i wyłącznie winą sprzedającego, który nie poczekał aż czytnik osiągnie temperaturę pokojową, lecz od razu uruchomił czytnik z ekranem e-ink, który jest ogółem delikatnym ekranem. Uważam, że sprzedający powinien poczekać kilka godzin przed uruchomieniem czytnika. Jednak starałem zapoznać z problemem kupującego, niestety ciężko było mi się z nim dogadać, ponieważ nie dość, że pisał po angielsku to jeszcze nieszczegółowo np. "screen is faulty" co nie mówi mi za dużo. Po odebraniu w końcu filmiku od kupującego okazało się, że miał włączoną w opcjach funkcję odświeżania ekranu co stronę, co powodowało "czernienie" ekranu co stronę. Pomogłem zmienić ustawienia sprzedającemu, lecz ten nadal nie był zadowolony z działania czytnika, nie wiadomo dlaczego. Wysłałem wideo porównawcze identycznego modelu czytnika na którym również występuje czasem odświeżanie oraz opóźnienie między przełączanymi stronami, lecz nadal allegro nie pomogło mi w rozwiązaniu problemu. Chyba pierwszy i ostatni raz sprzedaję coś komuś, kto nie pisze po polsku, ponieważ ciężko się z taką osobą dogadać.

Tutaj link do wideo porównawczego: https://drive.google.com/file/d/1b9TcCx8nQCDOTqITLNriV5xo2fWyfRjU/view

Nie jest idealne, ponieważ kupujący uruchomił słownik ze znakami arabskimi a ja ze zwykłymi znakami.

 

W skrócie:

Czytnik został uruchomiony na zimno.

Kupujący pisze mi po 20 minutach, że ma problem z czytnikiem.

Staram się mu pomóc, a on jedynie chce zwrotu pieniędzy, żadnej reklamacji.

Allegro wysyła mi e-maila, gdzie zostaję oskarżony o nierozwiązanie sprawy.

 

Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Cześć,

jak na standardy panujące na forum to napisales sporo.

Ale główna sprawa: jesteś firmą czy osobą prywatną? Bo nie bede wróżyć ani bawić się w jasnowidzenie?

oznacz moderatorów

SalomonTV
#3 Debiutant#

Przepraszam, że nie napisałem, to w sumie jest ważne. Jestem osobą prywatną.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Z wcześniejszych wątków na forum mozesz przeczytać, że kupujący moze zlozyc Ci reklamację którą musisz rozpatrzec pozytywnie lub negatywnie. Mozesz to zrobic na odleglosc lub po otrzymaniu sprzetu do domu (maks. 14 dni).

Jesli stwierdzisz, ze sprzet jest sprawny odrzucasz reklamację. Czekasz na kase na przesylke od kupujacego i odsylasz sprzet.

Jak odsylasz nagrywaj pakowanie i wysylke jako tako. Zeby pacjent Ci pozniej nie napisal, ze dostal uszkodzony towar.
Zapakuj solidnie 2x lepiej niz za pierwszym razem.

I nie daj się terroryzować Allegro i kupującemu!

---------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli nie chcesz bujać się dalej z tematem to rozważ zwrot sprzętu BEZ zwrotu kosztów przesyłek. Zwróć $$ i zapomnij o sprawie.

 

Dlatego ja nic nie sprzedaje 😄
Wyrzucam albo daje osobom potrzebujacym (sprawną elektronikę dobrej jakości).
Jak mam sie wlasnie bujać jak Ty za pare stów to nie; dziekuję "postoję".

oznacz moderatorów

SalomonTV
#3 Debiutant#

Ja odrzuciłem reklamację na odległość, ponieważ czytnik posiada swoje funkcje i działa. Z tematem już się bujam 2 tygodnie, a tak się cieszyłem, że czytnik sprzedany w jeden dzień 😞

Poczekam jeszcze na opinię innych, dzięki za wypowiedź!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Reklamację odrzuciłeś, masz prawo o ile wszystko jest zgodne z tym co było opisane w ofercie(jak są jakieś ukryte wady to kupujący wygra), poczekaj bo Allegro nie może Ci narzucić przyjęcia reklamacji ale może zwrócić kupującemu rekompensatę(żeby był zadowolony) a wówczas i tak mogą zażądać od Cibie zwrotu środków.

oznacz moderatorów