anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wykorzystanie moich nr EAN przez innego sprzedającego

kj-system
#7 Wielbiciel#

Jeden ze sprzedających wykorzystuje moje nr EAN do swoich produktów, przez co na jego aukcji widnieją moje opinie produktu, a ja otrzymuje opinie od jego klientów. Co mogę z tym zrobić ?

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

mwmonety
#21 Demiurg#

Raczej musisz się z tym pogodzić alby wystawiać coś czego inni nie wystawiają .W obecnym systemie musisz się z tym liczyć że mimo że jesteś i chcesz być wyróżniającym się sprzedawcą ktoś inny może całą twoją reputację popsuć wystawiając podobny asortyment gorszej jakości . 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@kj-system Czy to jest produkt, który Ty wytwarzasz i wykupiłeś dla niego kod EAN? 

oznacz moderatorów

kj-system
#7 Wielbiciel#

Agent 051 Jest to towar importowany (sprzedawca ma identyczny), natomiast gorzej zabezpiecza do wysyłki i ostatnio pojawiła się na ten temat opinia.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@kj-system Jeżeli jesteś importerem i nadałeś numer EAN produktowi, to każdy kto sprzedaje ten sam produkt może używać tego numeru. EAN nie jest Twoją własnością, jest przypisany do produktu. W przypadku podpięcia pod kod EAN innego produktu możesz zgłosić to do produktyzacji Allegro jako błąd. Jest duża szansa....,że odrzucą.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Agent051 w mojej ocenie nie masz racji. Nadanie własnego EAN wyróżnia produkt oferowany przez producenta/dystrybutora. Ma zapewnić możliwość identyfikacji podmiotu odpowiedzialnego za jego wprowadzenie na rynek. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@annas14-firma Występując o nadanie kodu musisz podać producenta przedmiotu. Producent dostaje informacje o nadaniu kodu EAN i może legalnie ten kod umieszczać na swoich produktach. W tym przypadku zapewne jakiś Chińczyk cieszy się, że jakiś frajer zalegalizował jego produkt na rynku europejskim.

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Agent051 Nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Z czego chiński producent ma się cieszyć? (lub martwić) Numery, kodów nadaje się dla własnych lub dystrybuowanych na wskazanych rynkach produktów i w bazie figuruje firma zgłaszająca produkt. 

 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@annas14-firma Każdy kto sprzedaje ten produkt może używać tego kodu EAN. Kod jest przypisany do produktu. Ty masz produkt z zastrzeżonym znakiem towarowym i kodem EAN, jeżeli  będziesz chciał rozpowszechnić produkt i zaczniesz sprzedawać go hurtowo innym sprzedawcom, to oni legalnie będą używać „twojego” kodu EAN. @kj-system nie jest producentem i nie ma żadnych praw do produktu, każdy może sprzedawać to samo co on i korzystać z „jego” kodu EAN.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Agent051 : @kj-system pisze: "...Jeden ze sprzedających wykorzystuje moje nr EAN do swoich produktów ..."

Ja rozumiem, że to nie jest sytuacja, o  której ty piszesz:  " ... nie jest producentem i nie ma żadnych praw do produktu ..."

Skorko oznaczył produkt wprowadzony na rynek swoim numerem (zakładam że miał do tego prawo) to nie można wprowadzać do obrotu innych produktów oznaczonych tym numerem. Usuwanie numerów nie jest nielegalne, ale oznaczanie innych produktów niż zarejesrtowane w publicznie dostępnych bazach jest uznawane za wprowadzanie w błąd nabywców.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@annas14-firma  Z tego co rozumiem, to @kj-system kupił dużą partię towaru dla której wykupił kody ean. To co sprzedaje nie ma nawet marki handlowej.

„Prawo do kodowania produktów według standardów GS1 (np. kodów kreskowych EAN-13) ma właściciel marki handlowej. Kodowanie to inaczej jednoznaczna identyfikacja jednostek handlowych poprzez globalne identyfikatory GS1 (numery). Jeżeli właścicielem marki handlowej jest producent, to nadaje numery z własnej puli. Jeśli właściciel marki handlowej zleca produkcję innej firmie to ma dwa rozwiązania:

  • nadaje numery z własnej puli lub
  • upoważnia producenta do nadania numerów na zleconą produkcję z puli numerów producenta.”
oznacz moderatorów

Client:110143050
#11 Animator#

@kj-system "natomiast gorzej zabezpiecza do wysyłki"

Zgłoś te opinie. Zabezpieczenie przesyłki nie jest częścią oceny produktu, tylko oceny sprzedawcy.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@kj-system  Jeżeli to jet twój numer, to zgłoś do Allegro naruszenie praw. Jeżeli nie to sprawdź tu czyj to jest numer. 

oznacz moderatorów

kj-system
#7 Wielbiciel#

annas14-firma tak jest to mój numer który nadałem w GS1

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Not o pisz do ALL. Podaj numery ofert do usunięcia. Zaznacz, że nie udzieliłeś nikomu prawa sprzedaży twoich towarów. Ja dodatkowo zarejestrowałem znak towarowy, który używam w parametrze producent. Podpięcie pod mój produkt narusza prawa do znaku towarowego i użycia kodu EAN.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Na Allegro jest ogromny problem z wystawianiem produktów pod cudzym EAN.

To jak walka z wiatrakami, zgłaszałem takie oferty dzień w dzień... i nic. Dopiero poskarżenie się na forum, dzięki moderatorom, coś dało - ale na tydzień dwa i temat wraca.

Opisuję sytuację, w której jestem jedynym producentem i dystrybutorem towaru. Nie sprzedaję go do hurtowni, sklepów itp. Wykupiłem kody EAN, nadałem produktom, wystawiłem na allegro i co?

I cała masa innych produktów, podobnych do moich (można by rzec - podróbki, produkty innych "domowych" majsterkowiczów) wystawiana jest na allegro pod moim kodem bo ogólnie opis się zgadza... Drapak to drapak, z sizalu, wysoki na 70cm... albo rurki bambusowe... łupiny kokosa... 

 

Allegro nie przyjmuje do wiadomości moje tłumaczenia - że jestem jedynym producentem, sprzedawcą, a zgłaszane oferty pod moim EAN nie są moje, nie przedstawiają nawet moich produktów...

 

Temat wałkowany na forum co najmniej 3 razy na miesiąc... Pozostaje Ci albo walczyć do skutku albo się z tym pogodzić... Zgłaszanie i tłumaczenie kosztuje sporo czasu - jakby go poświecić na pracę czy produkcję, zarobi się więcej... 🙂

 

Edit: Od jakiegoś czasu Allegro ma dosyć takich zgłoszeń i postanowiło nam utrudnić wychwytywanie takich ofert. Będąc zalogowanym na allegro, przeglądając swoje oferty, nie zobaczysz ofert swoich produktów (ten sam EAN) od innych użytkowników. Trzeba przeglądać swoje oferty w trybie incognito.

Dodatkowo, przez jakiś czas w opcji zgłoszenia aukcji było do wyboru - nieprawidłowo podpięty produkt, teraz już tego nie ma... (choć tu mogę się mylić, nie sprawdzałem od jakiegoś czasu)

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@DrapexPL opcja zgłoszenia źle podpiętego produktu jest teraz dostępna z poziomu formularza kontaktowego 😉

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@k_owczarek1  to co napisał @DarkStoorM  - rozumiem że to tak aby było trudniej zgłaszać Wasze buble?

no i co @k_owczarek1 odpowiesz na post @DrapexPL przecież to kryminał. Oferty podobne to nie takie same i nie mogą uzywac tego samego EAN...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kj-systemzałożeniem łączenia ofert z katalogiem produktu jest to, żeby ten sam produkt był przypięty do ofert różnych sprzedawców. Porównując oferty, są to te same produkty, jest to więc zgodne z założeniem.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma aby doprecyzować czy nie jest to przypadkiem tak jak ze zdjęciami - jeden sprzedawca zrobi super zdjęcia produktu, namęczy się, poniesie koszty - a drugi nic nie zrobi tylko się podepnie bo wie że Allegro i tak przekieruje kupującego do niższej ceny.

Czy jezeli ja i inni sprzedajemy produkt z np. Chin i nie ma on EAN, i ja wykupię kod EAN i ZAPŁACĘ za niego - to inni będą się mogli podpiąć pod to ZA DARMO?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów