anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wypłata kwoty powyzej 800 zł z Allegro Finanse a brak odpowiedniego konta bankowego

Client:84870286
#2 Obserwator#

Witam,

Wystawiłem przedmiot X na sprzedaż. Kupujący wpłacił pieniądze poprzez Payu a one utknęły na Allegro Finanse. Chciałem zweryfikować swoje konto do wypłat ale moje konto bankowe nie jest do tego przystosowane. Jak mogę wypłacić kwotę powyżej 800 zł w takiej sytuacji?

Konto należy do mnie, ale nie mam innego rachunku bankowego a Payu go nie akceptuje. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Musisz założyć takie konto w banku, które Allegro zweryfikuje. Co do zasady - nie wypłacisz kwoty powyżej 800 zł przekazem pocztowym, nawet w ratach. Allegro będzie Ci odmawiać i będzie zmuszać do założenia konta. Moim zdaniem to bezprawne i istnieje jakaś ukryta możliwość wypłaty bez przelewu na konto - możesz pisać w tej sprawie do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=4b9531bc-1c7f-488f-9b10-4a7888ea5bdf

oznacz moderatorów

Client:84870286
#2 Obserwator#

Nie mogę założyć takiego konta w banku. Nie posiadam innego rachunku. 

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@Client:84870286 napisz do Allegro w jaki sposób możesz odzyskać swoje pieniądze bez posiadania konta bankowego. Nie masz obowiązku posiadania konta, ani  nikt Cię do tego nie ma prawa zmuszać.

Jeśli Ci odmówią wypłaty Twoich pieniędzy, to idź na policję i to zgłoś.

oznacz moderatorów

Client:84870286
#2 Obserwator#

Pani na czacie nie potrafiła udzielić mi rzeczowej odpowiedzi na moje pytanie rzucając naprzemian : musi Pan posiadać konto, może sobie Pan założyć konto, przekaz pocztowy do 800 zł.

Sprawa zgłoszona do Allegro poprzez formularz bo widzę że nic się w tej firmie od paru lat nie zmieniło. 

Na chwile obecną nie mam jak wyslać przedmiotu do kupującego ponieważ nie posiadam fizycznie za niego zapłaty. Kto za to odpowie? 

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Musisz wysłać bo pieniądze zostały przelane i prawo stoi po stronie klienta, pieniądze na payu wg US też są już Twoimi pieniędzmi

W kwestii przymusu posiadania konta raczej też stoisz na przegranej pozycji bo mogą się powołać na ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

oznacz moderatorów