anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysłałem monete listem poleconym priorytetowym kupujący nie odebrał przesyłki a ja zostałem obciążon

Client:76053705
#7 Wielbiciel#

Kupujący nie odebrał przesyłki poleconej a ja zostałem obciążony za zwrot. 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:76053705 masz prawo obciążyć tym kosztem odbiorcę .

oznacz moderatorów

Client:76053705
#7 Wielbiciel#

Czyli zwrócić pieniądze odciągając  koszt zwrotu 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:76053705 tak , jeśli klient zrezygnował z zakupu !! . Pamiętaj w przypadku braku rezygnacji towar w dalszym ciągu należy do klienta .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:76053705 Sprzedałeś jako firma?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:76053705
#7 Wielbiciel#

Nie osoba prywatna 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:76053705 to poinformuj że moneta jest do odebrania i prosisz o zwrot za powrót przesyłki, a jak chce ponownej wysyłki to niech opłaci 🙂 

Pamiętaj że towar dalej jest kupującego a Ty możesz oddać go na przechowanie na koszt kupującego 🙂 Tu zwrot - odstąpienie nie przysługuje chyba że się zgodzisz wtedy oddasz kasę pomniejszoną o wysyłkę i powrót !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:76053705
#7 Wielbiciel#

Dlaczego ja mam płacić za zwrot skoro to nie moja wina że kupujący nie odebrał przesyłki?  Skoro allegro zarabia na transakcji czemu nie zabezpiecza klienta w takiej sytuacji? 

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:76053705 Podaj więcej szczegółów - sprzedałeś jako osoba prywatna? Jaka forma wysyłki?

Generalnie tak - towar kupiony i nieodebrany nadal jest własnością kupującego.
Jeśli kupujący chce zrezygnować z zakupu to możesz pomniejszyć kwotę zwrotu o wszystkie poniesione koszty - prowizja, przesyłki itp.
Jeśli kupujący chce ponownej wysyłki to musi ją opłacić i zwrócić Ci koszty powrotu paczki do nadawcy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:76053705 napisz czy sprzedałeś jako osoba prywatna, jaki przewoźnik i jaka metoda zapłaty ? 

Allegro nie jest stroną transakcji 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:76053705 dlaczego mnożysz wątki?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów