anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysłanie towaru przed płatnością

Mr-Krisss
#1 Nowicjusz#

Pierwszy raz sprzedawałem coś przez Allegro i sprzedająca nalegała na szybką wysyłkę, dostałem maila z allegro że ktoś kupił przedmiot więc spakowałem go i wysłałem, teraz zauważyłem że płatność ma status: "Płatność rozpoczęta" a kupująca była niezarejestrowana i jak wchodzę na jej konto to jest napisane że konto zablokowane. Podejrzewam że padłem ofiarą oszustwa poprzez zbyt szybkie wysłanie paczki. Paczka ma status "Kurier odebrał przesyłkę z paczkomatu". Czy jest jakaś szansa na anulowanie przesyłki lub dostanie rekompensaty w przypadku gdy paczka zostanie odebrana a ja nie dostanę pieniędzy od kupującej czy Allegro nie zapewnia żadnej ochrony w takim wypadku? 

Najdziwniejsze jest to że gdy oferta ma status płatności jako "platność rozpoczęta" przycisk przygotowania etykiety i nadania przesyłki jest aktywny a powinien być wyłączony dopóki płatność nie będzie mieć statusu płatność zakończona. 

Podsumowując Allegro pozwala na wysłanie nieopłaconej paczki i nie wiem czy jest szansa odzyskać towar lub pieniądze

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Nigdy nie wysyłaj towaru bez pieniędzy. Dzwoń do Inpost, aby zablokowali dostawę, skoro paczka jeszcze jest w drodze. Jeśli będzie wydana, poproś Allegro o pomoc tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c&subjectId=a6835b66-a... Może mają jakiś wpływ na kupującego. W ostateczności wyślij klientowi listem poleconym lub mailem wezwanie do zapłaty z informacją, że w przypadku braku płatności zgłosisz sprawę na policję.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Mr-Krisss Skoro nalegała na szybką wysyłkę, a płatność miała status "rozpoczęta", to jak nic przekręt, więc listy z wezwaniem do zapłaty chyba niewiele tu pomogą.
Morał tej bajki jest krótki i niektórym znany, nie ma kasy na koncie - paczki nie wysyłamy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Mr-Krisss dzwoń do Inpost na infolinię , ale tylko z telefonu , którego nr jest na etykiecie nadawczej  . Jest wysokie prawdopodobieństwo ,że cofną , ale policzą Ci dodatkowo powrót przesyłki .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Mr-Krisss Najpierw many many a potem towar wysłany 

oznacz moderatorów