anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wysokie koszty wysylki

wojto197703
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy ustalenie wysokich kosztów wysyłki przez sprzedawce kiklikrotnie wyzszych do kosztów pobieranych przez najdrozszego nawet kuriera narusza regulamin Allegro?

nr aukcji:9477419755

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Zgodnie z regulaminem koszty wysyłki mają być rzeczywiste, czyli sprzedawca za wysyłkę może naliczyć taką kwotę, jaką płaci poczcie, kurierowi. Nie jest dozwolone zawyżanie kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

NIE 6.11. Oprócz ceny ustalonej  Sprzedający może obciążyć Kupującego jedynie kosztami dostawy w rzeczywistej wysokości.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

ten sprzedawca ma taki cennik na wszystkich swoich ofertach ,ale widać że towar mu schodzi ,być może sprzedaje przedmioty taniej od konkurencji a rekompensuje sobie kosztami wysyłki ,mając niższe ceny łatwiej złowić klienta .

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Są trzy wyjścia:

- nie chce mu się tworzyć cennika specjalnie pod drobnice

- grupowo ustawił jeden cennik na wszystkie oferty i zapomniał

- waga gabarytowa przekracza 30kg - nie wiem jak duża jest ta paczka, chociaż sprzedawca sugeruje 1kg w parametrach, w opisie jakieś 700g, pewnie chodzi o 700 sztuk. Jeżeli jest to spora paczka nawet 60x60x60cm i nie wysyła pocztą, to ceny wychodzą od 30-70zł, a że nie ma napisane jaki przewoźnik, to pewnie DPD albo InPost, których ja mam w cenniku po 59 / 75zł w takim gabarycie. Nie spotkałem się jeszcze z usługą pobrania 29zł, więc mocno naciągnął, gdyż najdroższe pobranie to chyba 3,50 w takim przedziale cenowym

Jest jeszcze oferta 9374674990 z wysyłką gratis. Zakładam, że cena takich kul będzie w granicach 60-70zł + wysyłka ~15zł zależnie od gabarytu

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@wojto197703 Każdy orze jak może ,dopóki nic mu nikt nie zarzucił.

oznacz moderatorów