anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawianie przedmiotu i prowizje

mizol12
#1 Nowicjusz#

Witam.

Jestem osobą prywatną (nie firmą), sprzedaję produkt o wartości przekraczające 3.000 zł. 

Czy za samo wystawienie przedmiotu poprzez allegro lub allegro lokalnie, w sytuacji gdy minie czas trwania ogłoszenia, zostanie policzona prowizja do zapłaty mimo, że nikt nie kupił mojego przedmiotu? Czy prowizje są liczone jedynie gdy coś sprzedamy?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

W większości przypadków samo wystawienie oferty jest darmowe, natomiast prowizja jest naliczana na Allegro w chwili sprzedaży, a na Allegro Lokalnie w chwili zapłaty za towar.

Tu poczytaj; https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mizol12 opłaty są różne i zależą od kategorii i statusu konta, wszystkie informacje znajdziesz w podlinkowanym przez @xyz96 załączniku do regulaminu, zwróć też proszę uwagę, że opłaty naliczamy co 10 dni, więc jeżeli wystawiasz w kategorii, w której wystawienie oferty jest płatne, wówczas 1 oraz 11 itd. dnia zostanie naliczona opłata za wystawienie. Polecam Ci także korzystanie z kalkulatora opłat z jego pomocą łatwo obliczysz prowizję dla danej kategorii. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym jak rozwijać biznes na Allegro, zachęcam Cię do skorzystania z Akademii Allegro - możesz brać udział w kursach online, korzystać z webinariów czy słuchać podcastów przygotowanych przez specjalistów z Allegro i niezależnych ekspertów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mizol12 Pamiętaj tylko, że kalkulator opłat nie uwzględnia allegro lokalnie (tam prowizja wynosi odpowiednio 4,9% w kategorii elektronika i 7,9% w pozostałych) oraz prowizji od kosztów wysyłki (tej nie ma na allegro lokalnie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów