anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawienie produktu - brak odznaczenia, że nie chce się produktu w katalogu

mudol
#11 Animator#

Witam, wznawiam starą ofertę, na dole zawsze był checkbox do odznaczenia, że nie ma być łączony z katalogiem. Obecnie jak usuwam produkt w edycji, potem klikam na dalej i mam tylko to zdanie jak w załączniku natomiast nie mogę tego odznaczyć, produktu w katalogu NIE jest wymagany w tej kategorii, jak wywalić ten nikomu nie potrzebny beznadziejny katalog produktów z danej aukcji?

allejaja.jpg

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Od 1 sierpnia wszystkie nowe aukcje muszą być połączone z katalogiem ^^, nie słyszałeś?

(A może jednak trzeba połączyć?)

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

Tzn słyszałem, ale to miało być tylko w wymaganych kategoriach, chyba nie we wszystkich? To po jakiego ch*ja jest ten komunikat:

"

Dodanie produktu

przy wystawianiu oferty stwórz jednocześnie produkt" Skoro i tak tego nie można odznaczyć?
Allegro i logika to jednak nie idzie w parze😂
I po co jest "usuń produkt z katalogu" skoro nie idzie bez tego kontynuować? 🤣
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mudol dokładnie wygląda to tak:

Od 1 sierpnia 2022 roku sprzedający w większości kategorii Allegro muszą skatalogować każdą nową ofertę, aby ją wystawić i udostępnić kupującym. Kategorie, których to dotyczy:

  • Moda

  • Dziecko

  • Sport i turystyka

  • Firma i usługi

  • Elektronika

  • Dom i ogród

  • Kultura i rozrywka

  • Uroda

  • Zdrowie

  • Motoryzacja

Wymóg dotyczy nowych ofert i ofert wznawianych ręcznie. Informacja na zrzucie jest w części "Opcje wystawienia". Jest informacyjna, oznacza, że przy wystawieniu oferty, dodasz produkt, ponieważ nie wybrałeś żadnego z katalogu. Gdzie widzisz opcję "usuń produkt z katalogu"? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

@la_nika 

usuń jest w górnej części gdzie można zmienić produkt w katalogu, oferta jest w kategorii Kolekcje więc nie jest wymagane z tego co widzę

Przykładowy nr aukcji: 12489369980

alle3.jpg

 

alle4.jpg

 

Natomiast po usunięciu i dalszej edycji nadal mam tylko to zdanie o dodaniu do katalogu bez możliwości odznaczenia

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mudol dzięki! To "usuń produkt" odnosi się tylko do tej oferty, czyli możesz usunąć produkt z oferty, nie z katalogu. Tak jak tutaj (na zrzucie poniżej) przy tworzeniu zestawu też możesz usuąć produkt - usuniesz go tylko z tego zestawu, a w Twoim przypadku z tej oferty. 

la_nika_0-1660236402320.png

Docelowo w 2024 roku chcemy, aby każda oferta była połączona z katalogiem, wieć jeśli jest taka możliwość, jeśli parametry podstawowe są uzupełnione to utworzymy produkt, nawet jeśli w tej kategorii połączenie z katalogiem nie jest wymagane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

@la_nika  to jak usunąć produkt z katalogu bo to mnie interesuje? Nie chcę by produkty były w jakimś bezsensownym katalogu, który nikomu nie jest potrzebny.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mudol nie można samemu usunąć produktów z katalogu. Prędzej czy później Twoje oferty będą musiały być połączone z katalogiem, ale jeśli bardzo chcesz to mogę poprosić o odłączenie Twoich ofert od katalogu produktów. Podaj proszę ich numery. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

Czyli kolejny raz potwierdzacie, że allegro ma BŁĄD na swojej stronie, którego nie potraficie rozwiązać. GRUBO.

12489381025, 12489369980, 12489333839, 11179631802

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mudol nie jest to błąd, po prostu nie udostępniamy takiej możliwości. Przepraszam, że czekałeś, oferty zostały odpięte od katalogu 👍

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@la_nika Czy mam to rozumieć że do 2024 kategoria "kolekcje i sztuka" też będzie też będzie objęta przymusowym wpisem do katalogu allegro? Kiedyś pisałem i przekonywano mnie że tej kategorii tam nie widzą.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner608  na razie jest informacja dotycząca tej kategorii, że: "W kategorii Kolekcje i sztuka nie włączyliśmy jeszcze procesu katalogowania ofert". 
Poproszę Cię o cierpliwość dowiaduję się jakie są plany odnośnie katalogu i tej kategorii, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów