anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam z Allegro - Błąd przetwarzania Nazwa firmy nadawcy jest za długa.

MAMY ROZWIĄZANIE!
ADproducts
#8 Zapaleniec#

Witam, przy tworzeniu przesyłki pocztex cały czas wyskakuje mi błąd:

"Błąd przetwarzania

Nazwa firmy nadawcy jest za długa. Zmień lub dodaj adres w Książce adresowej Wysyłam z Allegro."

 

W książce adresowej była już kiedyś zmieniona była nazwa firmy na krótsza i nic nie pomogło, wcześniej można było wrócić do starej wersji strony wysyłek i mogłam stworzyć etykietę teraz widzę ze nie ma możliwości i przy każdej próbie stworzenia etykiety pojawia się ten sam błąd

Jak i gdzie mam zmienić ustawienia żeby można było generować etykiety.

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ADproducts, sprawdź, czy dane znajdują się we właściwej książce nadawczej. Nowa książka adresowa jest dostępna w Ustawieniach Zamówień w zakładce Książka adresowa - Wysyłam z Allegro.

Jeśli Książka adresowa jest pusta, to do etykiety zaciągniemy dane z konta Allegro. Zawierają one pełne dane rejestracyjne firmy, więc mogą przekroczyć dopuszczalną liczbę znaków na etykiecie. Dlatego tak ważne jest, żeby ustawić adres w Książce adresowej. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
ADproducts
#8 Zapaleniec#

w zakładce Książka adresowa - Wysyłam z Allegro mam wpisane pelna dane firmy, próbuje je zmienic na skrócone i się nie da "Wprowadzone dane są niepoprawne".

oznacz moderatorów
ADproducts
#8 Zapaleniec#

Dodam ze nie mam podpisanej umowy z poczta polska (do tej pory z tego co mi bylo wiadomo nie trzeba) i przesylki chce nadawac w pukcie, moze to jest bledem. W poprzedniej wersji mozna bylo wybrac punkt w ktorym nadam paczke a teraz nie ma tego ;/

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ADproductsjakie dane chcesz wprowadzić w Książce nadawczej? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
teesha84
#8 Zapaleniec#

Cześć, 

Mam podobny problem ,

Muszę skrócić nazwę nadawcy bo nie mogę nadać przesyłki gdy edytuje nazwę nadawcy w książce adresowej ,zmieniam je i próbuję zapisać wyskakuje komunikat "dane są niepoprawne " co teraz?

Wczoraj dodałem nowe metody dostawy od allegro i już żałuję...

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@teesha84, jakie dane wpisujesz?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
teesha84
#8 Zapaleniec#

Chcę wpisać skróconą nazwę firmy bo wcześniejszy komunikat mówił że jest za długa 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@teesha84, tak, to rozumiem 🙂 Chodzi o to, co konkretnie wpisujesz. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
teesha84
#8 Zapaleniec#

😀 Serwis V-Kobold 

oznacz moderatorów
daniel_net_pl
#11 Animator#

Na dole danych adresowych doszło pole telefon, które też trzeba uzupełnić, wtedy pojawi się aktywny przycisk Zapisz. Ogólnie Allegro fatalnie stworzyło te dane adresowe, bo rozbili na imię i nazwisko oraz nazwę firmy, do której domyślnie też wrzucili imię i nazwisko, stąd się zrobiła „za długa” nazwa, do tego dorzucili niejawnie telefon (brak komunikatu o niewypełnionym polu) i są tylko nerwy. 

oznacz moderatorów
ADproducts
#8 Zapaleniec#

Witam, czy ktoś mi powie gdzie znajdę ustawienia danych nadawcy w wysyłam z allegro.

 

Przy tworzeniu etykiet cały czas wyskakuje mi taki błąd "adres nadawcy jest za długi" przy starej wersji nigdy nie było takiego problemu..

oznacz moderatorów
ADproducts
#8 Zapaleniec#

udalo mi sie samej rozwiazac problem, dzieki

oznacz moderatorów
EL-NAR
#7 Wielbiciel#

Mam to samo. Możesz się podzielić, jak udało Ci się rozwiązać ten problem?

oznacz moderatorów
PPHMK-Trade
#7 Wielbiciel#

W ustawieniach zamówień nie ma książki adresowej, błąd wyskakuje bez przerwy, ja nie mogę tego zmienić, a zamówienia czekają, co robić???

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PPHMK-Trade Cześć. Wyczyść proszę pliki Cookies i sprawdź jeszcze raz, czy tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ustawienia nie widzisz zakładki "Książka adresowa":

ko_alka_0-1646679056429.png

Jeśli nie, to zrób proszę zrzut ekranu i załącz go tutaj. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
PPHMK-Trade
#7 Wielbiciel#

Dziękuję udało się.

A gdzie wybrać punkt, w którym nadam paczkę? Chodzi mi o dpd. Zawsze można było wybrać gdzie. Czy teraz jest to obojętne?

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@PPHMK-Trade, dla większości metod wystarczy, że zaznaczysz "Bez podjazdu kuriera". Zanosisz wtedy przesyłkę do dowolnego punktu, nie musisz go wskazywać.

Wyjątkiem są metody Poczty Polskiej (tu wymagane jest wskazanie Urzędu nadania w polu Adres przekazania) oraz metody dostawy InPost (jeśli chcesz nadać paczkę w punkcie lub oddziale, zaznacz opcję “Bez podjazdu kuriera”. Jeśli chcesz nadać paczkę w Paczkomacie InPost, zaznacz opcję "Dostarczę przesyłkę do Paczkomatu").

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
karolcia18
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam problem z wygenerowaniem etykiety w wysyłce z Allegro (dla Poczta Polska) , wyskakuje mi wciąż komunikat:

"Błąd przetwarzania

Nazwa firmy nadawcy jest za długa. Zmień lub dodaj adres w Książce adresowej Wysyłam z Allegro."

 

Nie wiem , gdzie to zmienić. W ustawieniach już zmieniłam , a problem wciąż się wyświetla. Zegar tyka ,a paczka nie może być wysłana. 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@karolcia18, zerknij, proszę, do mojego wpisu powyżej. Jeśli nie jest to rozwiązanie Twojego problemu, napiszesz, jakie dane chcesz wprowadzić w Książce nadawczej? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów