anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyszukiwarka Allegro Firefox - Błąd

Lomeltor
#8 Zapaleniec#

Czy ktoś korzystający z Firefox zauważył, że używając wbudowanej wyszukiwarki allegro znaki spacji zamieniane są na "+". I tak wyszukując frazę np "Śrubokręt płaski czerwony" otrzymujemy "Śrubokręt+płaski+czerwony". W dodatku znak "+" pojawia się dokładnie tyle razy ile razy jest używa spacja (np " czerwony   młotek  " = "+czerwony+++młotek++"). Nie muszę wspominać, że frazy z powstawianymi plusami allegro oczywiście nie odnajduje ;/

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, mi na tej przeglądarce plusy się nie pojawiają.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Lomeltor ja również sprawdziłam w przeglądarce Firefox i nie mam plusów zamiast spacji w wynikach wyszukiwania. Czy wyczyściłeś pamięć podręczną i ciasteczka? Jeżeli po czyszczeniu, problem dalej występuje prześlij proszę zrzuty ekranu, skonsultuję sprawę.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Lomeltor
#8 Zapaleniec#

Czyszczenie danych przeglądarki nie pomogło, z informacji pomocy technicznej - "odświeżenie programu firefox" też nic nie dało...

Dodam, że specjalnie sprawdziłem i w pracy na komputerach też tak się dzieje.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Lomeltor spróbuj zaktualizować przeglądarkę oraz java (https://java.com/pl/) wklej screena z tego co Ci wychodzi, lub wrzuć na jakiś serwer i podaj linka do screena.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Co ma do tego Java?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Nie widziałem wcześniej że mnie tu wywołujesz. Wiele serwisów w swojej budowie i ich aplikacji używa Javy, stąd czasem są problemy w funkcjonowaniu niektórych funkcji na stronach www

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Nie Javy, tylko JavaScript (wbrew pozorom to nie to samo, a ludzie często mylą jedno z drugim - do działania JS nie jest wymagana instalacja Javy).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Wiem że to nie jest to samo, ale Java jest językiem używanym niemal do wszystkiego, stąd nigdy nie wiadomo w jakim momencie może coś gdzieś źle działać i po której stronie tkwi błąd, systemu czy z zewnątrz oprogramowania wspieranego środowiskiem Java. Sam nieraz kiedyś miałem różne problemy. teraz u mnie zawsze aktualizacja Javy jest podstawą w aktualizacji oprogramowania.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Ale przecież Ci tłumaczę, że to są dwie różne rzeczy i w tym aspekcie, o którym piszesz, nie mają ze sobą nic wspólnego. Poza tym przeglądarki już od co najmniej 3 lat nie obsługują (i nie widzą) wtyczek Javy (także możesz ją sobie instalować, a dla przeglądarki i tak nie ma ona żadnego znaczenia).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Lomeltor Możesz dać jakiś zrzut ekranu na którym będzie widać to, o czym piszesz? Wrzuć go na jakiś zewnętrzny serwer, bo tutaj grafiki musi zaakceptować moderator (inaczej będą widoczne tylko dla Ciebie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Lomeltor
#8 Zapaleniec#

Schowek01.jpg

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Lomeltor Plusy pojawiają się dlatego, że korzystasz z wbudowanej w Firefoksa wyszukiwarki allegro (czyli to, o czym pisałeś w pierwszym poście), a nie wpisujesz frazę bezpośrednio na stronie allegro. Niemniej jednak u mnie normalnie pojawiają się wyniki wyszukiwania (mogę dać zrzut ekranu, jeśli trzeba), dokładnie 52 oferty.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Lomeltor
#8 Zapaleniec#

No zasadniczo o tym jest ten temat...

oznacz moderatorów

stoodnia
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie to samo i jest to bardzo irytujące bo często korzystam z podręcznych wyszukiwarek Firefoxa. Znalazłeś może rozwiązanie?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@stoodnia Jak już pisałem wyżej, u mnie (mimo automatycznego dodawania znaku + pomiędzy wyrazami) wyniki wyszukiwania wyświetlają się normalnie. Nie wydaje mi się, żeby ta wbudowana w Firefoksa wyszukiwarka była autorstwa allegro, gdyż po jej usunięciu w ustawieniach (about:preferences#search) i wejściu na stronę główną allegro, nie można jej dodać do wyszukiwarek (w przeciwieństwie do np. youtube'a czy startpage'a).

Ściągnijcie sobie stąd https://sourceforge.net/projects/portableapps/files/Mozilla%20Firefox%2C%20Portable%20Ed./Mozilla%20... wersję portable i sprawdźcie czy dzieje się to samo - jeśli nie, to najprawdopodobniej jest to wina konfiguracji Waszych przeglądarek.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Lomeltor
#8 Zapaleniec#

Wtyczka wyszukiwarki allegro była w FF ponieważ się czas temu dogadali i była to to kwestia współpracy/reklamy. Teraz jak sam zauważyłeś, nie da się już dodać wyszukiwarki - allegro już dawno zmieniło dość mocno swoje API. A teraz na skutek kolejnych zmian występuję błąd który wałkujemy tutaj...

Tak, w wersji portable też występuje ten błąd. Jak już wspomniałem wcześniej, np na komputerach w firmie też ten błąd występuje...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Lomeltor Zatem jakim cudem nie występuje u mnie?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Lomeltor
#8 Zapaleniec#

Gdybym wiedział, nie musiałbym zakładać wątku tutaj

oznacz moderatorów