anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zły numer konta dla płatności

toro1981
#7 Wielbiciel#

Sprzedałem przedmiot, trzy dni po zakończeniu aukcji zorientowałem się że mam ustawiony błędny numer konta do wypłaty środków, co robić?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

konto zamknięte
Nie dotyczy

Jeśli kupujący płacił przez Allegro Finanse, to nic straconego, poprostu zmień numer konta na Allegro i dopiero wypłać. Inaczej jeżeli już kasa poszła, wtedy trzeba kontaktować się z bankiem, gdzie to stare konto było założone.

Mam nadzieję, że pomogłem 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

toro1981
#7 Wielbiciel#

dane zmieniłem od razu jak się zorientowałem, kwestia co zrobić jak pieniądze nie dotrą?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@toro1981Dlaczego miałyby nie dotrzeć? Pisz jasno, o co Ci chodzi. Zleciłeś już wypłatę na nieaktualny numer konta, czy występuje inny problem?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, nawet jeśli, to kontakt z bankiem wystarczy 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięteW takiej sytuacji kontakt z bankiem nie jest konieczny, ale pytający pisze zdawkowo i w taki sposób, że nie za bardzo wiadomo o co mu chodzi.

oznacz moderatorów

toro1981
#7 Wielbiciel#

Mam informację z allegro że przedmiot został kupiony i że kupujący dokonał płatności. Na stanie mojego konta allegro nie widnieją  żadne środki do wypłaty, bank w sytuacji przelania pieniędzy na błędny numer konta nie może nic zrobić, chyba że numer nie istnieje albo właściciel tego konta zgłosi błąd i odda środki, już miałem kiedyś taką sytuację.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@toro1981 

Sprzedałem przedmiot, trzy dni po zakończeniu aukcji zorientowałem się że mam ustawiony błędny numer konta do wypłaty środków, co robić?

dane zmieniłem od razu jak się zorientowałem, kwestia co zrobić jak pieniądze nie dotrą?

 Mam informację z allegro że przedmiot został kupiony i że kupujący dokonał płatności. Na stanie mojego konta allegro nie widnieją  żadne środki do wypłaty, bank w sytuacji przelania pieniędzy na błędny numer konta nie może nic zrobić, chyba że numer nie istnieje albo właściciel tego konta zgłosi błąd i odda środki, już miałem kiedyś taką sytuację.

 

Czy chodzi Ci o coś takiego;

 

Sprzedałem przedmiot, kupujący zapłacił przez Allegro Finanse, a ja zleciłem wypłatę na mój rachunek bankowy lub wypłata przebiegła automatycznie, a ja później zorientowałem się, że w ustawieniach Allegro mam wpisany nieaktualny numer konta do wypłat. Co teraz muszę zrobić?

 

Odpowiedź byłaby taka;

 

Pieniądze wypłacone na nieaktualny numer konta wrócą po kilku dniach na Twoje saldo w Allegro Finanse. W międzyczasie zmień numer konta i wypłać je ponownie na nowy numer.

oznacz moderatorów

toro1981
#7 Wielbiciel#

dziękuję za wyjaśnienie

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@toro1981 

Okazuje się, że już nie jest tak łatwo, istnieje dodatkowe ograniczenie;

 

Wypłata na nieaktualny rachunek bankowy

Jeśli wypłacisz środki na nieaktualne konto (ponieważ rachunek w banku został zamknięty), bank cofnie Twoją wypłatę w ciągu kilku/kilkunastu dni roboczych. System nałoży wówczas automatyczną blokadę wypłat z Allegro Finanse, którą zdjąć może tylko pracownik Allegro. W tej sytuacji, skontaktuj się z nami - przycisk do kontaktu znajdziesz poniżej, pod artykułem.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy
xyz96
#1337 Poprawizator#
😄
oznacz moderatorów