anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Za rzeczy, które sprzedałem w grudniu mam dostać pieniądze w lutym

Falco76
#7 Wielbiciel#

Już nie mam siły. Miałem konto na allegro od ponad 10 lat, raczej do kupowania. W grudniu sprzedałem kilka rzeczy i bujam się z jakimiś mailami, że ktoś coś zablokował, że zapomniał odblokować... Dzisiaj dostałem informację, że wypłacą mi pieniądze w lutym

Wszystko to wygląda mało śmiesznie

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

serwis-texas
#19 Nestor#

@Falco76 

Bo każdy kij ma dwa końce.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Falco76 a jakies szczegóły?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Falco76 Cześć. Rozumiem Twoje niezadowolenie, ale chcesz zlecić wypłatę przekazem pocztowym. Wypłaty przekazem pocztowym zlecane są tylko 1 dnia miesiąca dla kwot do 800 zł.

Jeśli chcesz wypłacić środki szybciej, to zweryfikuj swoje konto do wypłat u operatora PayU (w zakładce Ustawienia wypłat) i zleć wypłatę na swoje konto bankowe. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Falco76
#7 Wielbiciel#

To dlaczego, nie zostały wypłacone 1 stycznia? W odpowiedzi dostaję jakieś opowieści o blokadach, których ktoś zapomniał ściągnąć

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Falco76 Wszystkie kwestie zostały już wyjaśnione w korespondencji mejlowej. Zleciłeś wypłatę na nieaktualny rachunek bankowy. W takich sytuacjach system nakłada automatyczną blokadę wypłat z Allegro Finanse (dla Twojego bezpieczeństwa). Informujemy o tym m.in. w tym artykule

I tak było w Twoim przypadku: 13 grudnia na Twoje konto została nałożona blokada bezpieczeństwa. Blokadę może ściągnąć wyłącznie pracownik Allegro po kontakcie uprawnionej osoby, a kontakt z Twojej strony nastąpił dopiero 4 stycznia. 

Rozumiem, że jest to dla Ciebie niekomfortowa sytuacja, ale dzięki takim działaniom zapewniamy naszym użytkownikom bezpieczeństwo — w wypadku np. włamania na konto czy błędnego zlecenia wypłaty pieniędzy.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Falco76
#7 Wielbiciel#

11 grudnia - wysłałem zdjęcie dokumentu i formularz do zmiany sposobu wypłat na przekaz pocztowy.

Otrzymałem odpowiedź zwrotną o tym, że wypłaty zostały odblokowane. Uznałem temat za zamknięty. Skąd ja mam wiedzieć, że istnieją jakieś inne blokady.

W artykule, który Pani przytacza, jest procedura dotyczącą zmiany na inne konto bankowe. Nie ma ani słowa o tym, że w przypadku przekazu muszę wykonywać jakieś dodatkowe operacje. 

Skoro 11 wysłałem dokumenty i zmieniłem sposób wypłat na przekaz i otrzymałem potwierdzenie odblokowania wypłat, to normalnym chyba jest to, że uważałem temat za załatwiony

W tym artykule jest napisane:

(ponieważ rachunek w banku został zamknięty), bank cofnie Twoją wypłatę w ciągu kilku lub kilkunastu dni roboczych. System nałoży wówczas automatyczną blokadę wypłat z Allegro Finanse, którą zdjąć może tylko pracownik Allegro.

Aby było to możliwe:

  1. Przejdź do zakładki Ustawienia wypłat. Przy numerze rachunku kliknij [zmień] i podaj nowy numer.
  2. Zrób przelew weryfikacyjny.
  3. Gdy nowy numer konta zostanie pozytywnie zweryfikowany, skontaktuj się z nami. Aby to zrobić, kliknij przycisk [skontaktuj się z nami] pod tym artykułem      
oznacz moderatorów

Falco76
#7 Wielbiciel#

Taki mail przyszedł 11 grudnia

mail.jpg

oznacz moderatorów