anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zabetonowało mnie pomiędzy kontem prywatnym a firmowym

kwiatlopianu
#8 Zapaleniec#

Po ponad 18 latach jako prywatne konto zachciało mi się zmienić je na firmowe. 

Z niewiedzy, że, cytuję "konto zwykłe można przekształcić na firmowe jedynie w przypadku, gdy firma stanowi jednoosobową działalność gospodarczą użytkownika konta." weryfikacja konta przebiegła niepomyślnie. W myśl tego cytatu, domyślam się, że w moim przypadku chodzi o niezgodność imienia i nazwiska jakie były na koncie prywatnym a tymi jakie chcę aby były w działalności gospodarczej. 

Nie przypuszczałam, że przed przystąpieniem do zmiany statusu najpierw powinnam zmienić imię i nazwisko koncie prywatnym na takie jakie będzie występowało w jednoosobowej działalności gospodarczej. 

Stało się jak się stało, i teraz moje konto ma status BIZNES NIEZWERYFIKOWANE. Próby były 2, poddaję się. 

Chciałabym móc cofnąć się do prywatnego konta, a firmowe założę sobie jako nowe, osobne. Nie wiem tylko jak to zrobić. Nie mogę ani przejść przez weryfikację konta firmowego ani wrócić do prywatnego.

Proszę o pomoc. 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

kostas11
#21 Demiurg#

@kwiatlopianu Nie przypuszczałem, że przed przystąpieniem do zmiany statusu najpierw powinnam zmienić imię i nazwisko koncie prywatnym na takie jakie będzie występowało w jednoosobowej działalności gospodarczej.

Było padać prawdziwe dane na koncie pry rejestracji 😄 teraz uważaj na blokadę konta za fałszywe dane 😞

Ps imienia i nazwiska nie zmienisz od tak 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kwiatlopianu
#8 Zapaleniec#

@kostas11 Wszystkie dane są prawdziwie. Konto prywatne było/jest moje a chciałam zmienić na firmę mamy (jej imię i nazwisko w danych firmy). Oczywiście za jej wiedzą i zgodą. Chciała zacząć sprzedawać rzeczy, które są własnością jej firmy a ja nie widziałam przeszkód, aby wykorzystać do tego moje konto z ponad 18-letnią historią. To był zły pomysł.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kwiatlopianu Proszę Cię o kontakt w tej sprawie przez formularz. Odpowiedni zespół udzieli Ci pomocy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kwiatlopianu
#8 Zapaleniec#

@nat_not

Dziękuję bardzo. Tak zrobię. 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

kwiatlopianu
#8 Zapaleniec#

@nat_not

Pomimo natychmiastowego skorzystania z formularza jaki mi Pani poleciała, do dziś, a minęły już 3 dni, nie doczekałam się żadnej reakcji ze strony Allegro. Czy to normalna zwłoka, czy coś poszło nie tak?

Przypomnę, że sprawa jest poważna, ponieważ wciąż mam NIEZWERYFIKOWANE konto „biznes” z niemożnością dokończenia procesu aktywacji, a jednocześnie nie istnieje mechanizm pozwalający na wycofanie się, czyli na powrót do starego konta priv (istniejące od ponad 18 lat).

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kwiatlopianu Cześć. Konto zostało przywrócone jako zwykłe. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Maik508
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem, po sugesti Allegro zmieniłem niepotrzebnie konto na firmowe (chociaż proces weryfikacji jeszcze się nie zakonczyl) , bo myślałem, że będzie można je sobie przełączać z firmowego na prywatn. Od 20 lat posiadam konto na allegro i zawsze było ono prywatne, nigdy nic nie sprzedawałem na allegro jako firma, więc chce żeby dalej pozostało prywatne, jeśli potrzebowalbyn konta firmowego to założył bym odzielne, do tego wszystkiego konto automatycznie na Allegro Lokalnie też zostało przekształcone na firmowe i nawet jak mam wykupionego Smarta, to kupujący, nie mogą z niego korzystać, bo jest , dedykowane tylko dla kont prywatnych....bez sensu, proszę więc o przywrócenie mojego konta ponownie do prywatnego, można sprawdzić moją historie, że nigdy nic nie sprzedawałem na Allegro jako firma, mam nadzieję że po 20 latach współpracy, przychylicie się Państwo do mojej prośby.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Maik508 Cześć, ale Twoje konto firmowe jest już zweryfikowane — w takim przypadku nie ma możliwości powrotu do konta zwykłego. Musiałbyś założyć nowe konto. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Maik508
#7 Wielbiciel#

Nie zakończyłem procesu weryfikacji, nie dosłałem m.in zdjęcia dowodu osobistego

oznacz moderatorów

kwiatlopianu
#8 Zapaleniec#

BTW, jestem pod wrażeniem szybkości reakcji na mój wpis ze strony moderatorów. WOW!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Były tu wpisy o powrocie do konta prywatnego>zwykłego.

oznacz moderatorów

kwiatlopianu
#8 Zapaleniec#

@LEW433 Oczywiście najpierw szukałam odpowiedzi na forum, ale nigdzie nie znalazłam opisu takiej sytuacji jaka mi się przytrafiła, czyli ugrzęźnięcia pomiędzy kontem prywatnym a biznesowym z powodu braku możliwości weryfikacji konta za sprawą braku możliwości edycji pierwotnych danych na koncie prywatnym.

Znalazłam tylko takie wpisy, gdzie ktoś już miał konto firmowe i chciał wrócić do prywatnego, a to nie to samo. Może niedokładnie szukałam, więc z góry przepraszam jeśli tak. 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tu należny uważać na takie "nieścisłości" zaraz wyłapią i może się to zemścić, oby się sprawa rozwiązała.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Reakcja modów, a zmiana faktyczna Twojego problemu to dwie różne rzeczy 😉

oznacz moderatorów

kwiatlopianu
#8 Zapaleniec#

@Mac20ek00 Zgadza się, ale mam silne wrażenie, że mi pomogą 🙂 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Oby. Chociaż Na AG są setki zgłaszanych problemów, a ogólnie na Allegro obecnie ( " po wszystkich udogodnieniach" ) to raczej tysiące.

oznacz moderatorów

mazur_lu
#8 Zapaleniec#

CZEKAM 🙂 też wysłałem, nie rozumiem dlaczego namawiają na zmianę i po 8 lat chciałem i zmieniłem na spółkę zoo, a potem się dowiedziałem że nie mogę przekształcić ale wrócić już nie mogę. Napisałem zobaczymy ile ja poczekam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A po co Ci była zmiana, nie należało założyć nowego na firmę?

oznacz moderatorów

mazur_lu
#8 Zapaleniec#

Miałem konto 8 lat, chciała mieć dalej historię 🙂 Podczas zmiany konta na firmowe nie było żadnych blokad że z prywatnego na spółkę zoo nie można, dopiero po weryfikacji konta czyli zrobieniu przelewu, ale brak opcji powrotu, dziś jak odzyskam konto prywatne założę drugie na firmę i tyle.

oznacz moderatorów