anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zablokowane konto, jak odzyskać pieniądze

HATech-Com
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Mam ogromny problem z allegro. Otworzyłam nową działalność i wystawiłam kilka pierwszych przedmiotów, oprócz na allegro laptopy miałam również wystawione przez **piiip**. Kupujący skontaktował się ze mną przez nr telefonu nie wiem z jakiej platformy i przyjechał, żeby obejrzeć przedmioty. I tu moja głupota poprosiłam kupującego, aby zakupił przedmioty poprzez allegro (był to laptop + komputer stacjonarny na fakturę). Dlatego, że nowa firma chciałam mieć jakieś pierwsze opinie, transakcje. W konsekwencji 10 min i allegro zablokowało konto, podejrzewam że podobna lokalizacja, ID jakkolwiek powiązane nie mam pojęcia ?? 

Allegro wysłało mail w którym prosi abym wysłała zdjęcia przedmiotów, umowy kupna itd. Co zrobiłam, ponieważ posiadam wszystkie przedmioty jak i dokumenty. Każda umowa kupna-sprzedaży jest od innej osoby ponieważ sprzęt jest używany i wszystkie formalności starannie przygotowałam.

Pomimo tego otrzymałam wiadomość "zdjęcia nie przeszły weryfikacji konto pozostanie zablokowane" po 4 dniach próśb i korespondencji aby podać powód, czy zdjęcia za słabej jakości, czy bym mogła jeszcze raz wysłać niezbędne zdjecia i dokumenty  (dodam jeszcze że dwa zdjęcia mi się nie załączyły). W odpowiedzi otrzymywałam "konto pozostanie trwale zablokowane, decyzja nie ulegnie zmianie"

straciłam już nadzieję że coś się uda z allegro wyjaśnić. Najważniejszą kwestią jest, że posiadam na tym koncie 6 tysięcy złotych i nie mam możliwości ich wypłaty, przez zablokowaną weryfikacje PayU. Czy te pieniądze już przepadły, da się coś z tym zrobić??

 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

markam43
#13 Ambasador#

Te pieniądze są Twoje i Allegro nie ma prawa Ci ich zatrzymywać w nieskończoność. Po pewnym czasie, gdy kupujący otrzymają produkty i nie zgłoszą zastrzeżeń, Allegro musi Ci je oddać. Gdyby stwarzało problem, zgłoś sprawę na policję. Co do blokady konta - tu mogą robić co chcą, nie muszą Ci go odblokować, jeżeli tego nie chcą z jakiegokolwiek powodu, ale Twoje pieniądze oddać Ci muszą.

oznacz moderatorów

HATech-Com
#7 Wielbiciel#

Też tak myślę, ale gdy zadzwoniłam do działu finansów. Pan z allegro jasno powiedział, że weryfikacja PayU została wstrzymana i jeżeli nie wyjaśni się sprawa z zablokowanym kontem to tak pozostanie.... 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@HATech-Com  zapytaj w korespondencji z alegro co z Twoimi pieniedzmi. Tam powinni Ci udzielic odpowiedzi w jaki sposób możesz je wypłacić

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@HATech-Com Pieniądze nie przepadną, jednak będziesz musiała im jakoś udowodnić swoje racje. Jeśli nie masz nic do ukrycia i piszesz prawdę to zgłoś sprawę na policję, skoro masz jak piszesz "konto pozostanie trwale zablokowane, decyzja nie ulegnie zmianie" Może ktoś z moderatorów lub admin się będzie próbował zorientować o co chodzi w sprawie. To już trzecia podobna sprawa w ciągu ostatnich dni.

Napisz dokładnie jakie pkt regulaminu zostały złamane i powklejaj całą treść korespondencji (ukrywając dane personalne i adresy)

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

HATech-Com
#7 Wielbiciel#


"Dzień dobry,

Zawieszenie konta jest spowodowane koniecznością przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji (na podstawie art. 2.13 Regulaminu) Musimy upewnić, że z konta korzysta uprawniona osoba i posiada wystawione przedmioty.

Prosimy o zrobienie wyraźnych zdjęć (nie skanów):
- obu stron Pani dowodu osobistego na tle wszystkich oferowanych przedmiotów,
- jeżeli towar został już wysłany do Kupujących, to proszę o podanie numerów paczek wraz ze wskazaniem firmy przewozowej i którego Kupującego dotyczy,
- zdjęcia dokumentu tożsamości umieszczonego obok Pani twarzy (selfie),
- dokumentów potwierdzających nabycie tego towaru.
Te zdjęcia proszę wysłać nam do weryfikacji w załączniku odpowiedzi na ten mail.

Zdjęcia powinny być w swojej pierwotnej postaci, niezmienione w żadnym programie graficznym. Po weryfikacji danych zostaną usunięte"

kolejna wiadomość:

Dzień dobry,
dziękuję za przesłane załączniki, które usunąłem.
Przykro mi, konto nie przeszło weryfikacji i nie zostanie odblokowane ze względów bezpieczeństwa transakcji w Serwisie

 

Dzień dobry,
ze względów bezpieczeństwa nie udzielamy informacji na temat metod naszej weryfikacji.
Pani konto nie zostanie odblokowane.

I ostatnia wiadomość:

Nie ma konieczności załączania kolejnych zdjęć, ponieważ weryfikacja zastała już zakończona.

oznacz moderatorów

HATech-Com
#7 Wielbiciel#

W między czasie otrzymałam mail:

"Komunikat wysłany automatycznie przez serwis Allegro.

Oferty w Twoich transakcjach zostały złożone w innym celu niż nabycie wystawionego przedmiotu. W Allegro niedozwolone są czynności prawne dokonywane dla pozoru, np. mające na celu sztuczne zwiększanie popularności transakcji czy nieuczciwe wpływanie na cenę przedmiotu. Pamiętaj, że w takich przypadkach przyznanie rabatu transakcyjnego (zwrotu prowizji) jest nieuzasadnione.

Jeśli chciałbyś odpowiedzieć na ten e-mail, skorzystaj z poniższego odnośnika do formularza kontaktowego:

Sam mail jest nieuzasadniony ponieważ posiadam zdjęcia posiadanych przedmiotów z numerami seryjnymi i umowami kupna-sprzedaży. A kupującym wystawiłam fakturę. Przy prowadzeniu firmy nie ma możliwości aby były jakieś fikcyjne transakcje...  

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@HATech-Com  cóż jak już napisałem. Zapytaj w korespondecji z allegro co z Twoimi pieniędzmi i w jaki sposób masz je odzyskac. Myśle że allegro ma jakies procedury dla taskich przypadków

Zawsze pozostaje Ci policja (chociaż nie jestem pewien czy tutaj doszło do przestępstwa) lub droga cywilna 

1 Wezwanie do wypłaty (listem poleconym z potwierdzeniem odbioru)

2 Przekazanie sprawy prawnikom

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@HATech-Com Tu według mnie się przyznajesz "Dlatego, że nowa firma chciałam mieć jakieś pierwsze opinie, transakcje. W konsekwencji 10 min i allegro zablokowało konto, podejrzewam że podobna lokalizacja, ID" do czegoś co może być zabronione regulaminowo, to jednak nie jest podstawą do skonfiskowania pieniędzy z transakcji, więc pytanie o same pieniądze. na jakiej podstawie je blokują i co masz zrobić aby je otrzymać.

Czy wysłane zdjęcia nie były modyfikowane? przycinane itp? Bo da się zweryfikować takie modyfikacje w zdjęcia.

Widzę, ze mowa w korespondencji jest o prowizjach i rabatach a nie całej kwocie płatności. Nie chcą Ci zwrócić całości czy części kasy?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

HATech-Com
#7 Wielbiciel#

Kupujący przyjechał do mnie aby odebrać i zapłacić za produkt osobiście i poprosiłam aby kupił przez allegro. Nie gotówką do ręki, przez allegro. Uczciwe, gdzie ma ubezpieczenie i prawo do zwrotu. 

Nie zrobiłam niczego nie uczciwego sprzedałam produkt, który miałam w ofercie na allegro przez allegro. Co miałoby być zabronione regulaminowo?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@HATech-Com To jest ok co piszesz teraz w mojej ocenie. Ale pytam o zdjęcia weryfikacyjne i wskazuje również to co sama napisałaś, ze coś tam sprzedałaś aby zdobyć opinie, transakcje.

"Dlatego, że nowa firma chciałam mieć jakieś pierwsze opinie, transakcje. W konsekwencji 10 min i allegro zablokowało konto, podejrzewam że podobna lokalizacja, ID"

Jak to można zrozumieć? Ja to rozumiem za umyślne działania w celu osiągnięcia innych efektów, gdyż sama sprzedaż w sobie daje to wszystko. Nie bardzo rozumiem charakteru tego co napisałaś.

Próbuję znaleźć Twój błąd, gdzie allegro go widzi i coś niezgodnego z ich regulaminem.

 

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

HATech-Com
#7 Wielbiciel#

Zdjęcia nie były modyfikowane w najmniejszym stopniu nawet przycinane. Zrobione telefonem i wysłane. Część zdjęć się nie załączyła dlatego prosiłam o ponowną możliwość wysłania zdjęć 

oznacz moderatorów