anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowane konto, usunięcie danych - RODO

MAMY ROZWIĄZANIE!
tulikowl
#9 Pomysłodawca#

Pomimo moich starań otrzymałem wyraźne stanowisko Allegro, że "moje konto pozostanie zablokowane" zgodnie z art. 2.13. Regulaminu Allegro.

Pomimo tej sytuacji: Chcę żeby Allegro usunęło wszystkie dane osobowe dotyczących mojej osoby zgodnie z art. 4 ust. 1 RODO. Wycofuję wszystkie zgody na przetwarzania moich danych udzielone Allegro. Ponadto, odmawiam przetwarzania wszelkich moich danych osobowych zgodnie z art. 21 RODO.

Drogie Allegro, proszę wyjaśnić mi i innym użytkownikom na jakie stanowisko możemy liczyć w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
RED
#21 Demiurg#

żądaj usunięcia wszystkich twoich ofert z archiwum allegro

oznacz moderatorów
tulikowl
#9 Pomysłodawca#

@RED Zależy mi na usunięciu mojego:

  • Imienia Nazwiska
  • Loginu/pseudonimu
  • Adresu
  • Emaila
  • Nr telefonu
  • Daty urodznia
  • Serii i Numeru dowodu osobistego
  • Zdjęć dokumentów typu paszport/dowód osobisty
  • Itp.

Jakieś aukcje/komentarze mnie nie interesuje, jeśli nie wskazuje na żadne z powyższych.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Sęk w tym, że nie wiadomo o co Ci chodzi.

art. 2.13. Regulaminu Allegro - nic tam nie pisze o blokadzie konta.

Odnośnie przetwarzania danych osobowych - oczywiście możesz usunąć wszystkie zgody. I chyba będą obowiązywały od dnia wpłynięcia wniosku. Lecz jeśli prowadziłeś wcześniej sprzedaż - to chyba raczej niemożliwe. Dane zostaną zachowane przez czas określony w regulaminie i w prawie, pewnie przez 2 lata, nawet po to , żeby kupujący mieli dostęp do swoich praw - i raczej w tym względzie nic nie ugrasz.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

tulikowl

Zapomnij o tym jeśli prowadziłeś sprzedaż.

To chyba jasne.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
PromykSB
#11 Animator#

@maxr01 

Ewentualny kupujący dostał dane w mailu. W jego interesie jest te dane zachować.

To nie jest tak ,zę po usunięciu z allegro te dane znikają z innych miejsc gdzie zostały przekazane kupującemu. Allegro nigdy nie było stroną żadnej z tych transakcji.

Allegro właśnie straciło zezwolenie na przechowywanie/przetwarzanie tych danych.


Więc moim zdaniem - niezależnie od dokonanej sprzedaży - dane mają usunąć.

oznacz moderatorów
tulikowl
#9 Pomysłodawca#

@maxr01 Moje konto zostało zablokowana na podstawie Art. 2 pkt 13 Regulaminu Allegro. Takie jest stanowisko pani Agnieszki [edycja]z Działu Bezpieczeństwa, sorry.

W 2020 roku sprzedałem jeden przedmiot jako osoba fizyczna (konto założyłem w sierpniu 2020), nie obowiązuje mnie rękojmia, nie toczą się żadne spory.

Nie mam zaufania do tego serwisu, po tym jak udostępnili mi "moje dane osobowe". Allegro ma jakieś dane z 2011 roku. W udostępnionych danych są moje imię i nazwisko oraz inne dane których ktoś użył do założenia konta. To jak Allegro identyfikuje kto zakłada konto, skąd są te dane?

TL;DR Chodzi o to, że chce usunąć konto i powiązane konta Allegro.pl na zawsze i tym samym usunąć wszystkie swoje osobowe. Nie zamierzam już korzystać z tego g***a i chce po sobie posprzątać.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tulikowl, pierwszym krokiem do usunięcia z Allegro Twoich danych osobowych jest rozwiązanie umowy Jeśli nie masz dostępu do swojego konta, możemy to zrobić za Ciebie. Pamiętaj jednak, że nie jest to prawo absolutne - jeśli sprzedawałeś na Allegro, możemy przetwarzać Twoje dane po rozwiązaniu umowy do 6 lat, ponieważ przetwarzanie tych danych jest niezbędne do zrealizowania przez nas obowiązków ustawowych wynikających z przepisów podatkowych i rachunkowych (art. 6 ust. 1 lit. c RODO).

Jeśli natomiast zdecydujesz się na rozwiązanie umowy, Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celach, które opisaliśmy tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
tulikowl
#9 Pomysłodawca#

@mr_oma "Po wygaśnięciu tych celów przetwarzania danych, zostaną one automatycznie usunięte z Allegro."

Czy po rozwiązaniu umowy dostanę informacje jak spełnić poniższe cele:

  1. Dochodzenie roszczeń
  2. Zapewnienie rozliczalności
  3. Prowadzenie analiz statystycznych

 

Będę wdzięczny za odpowiedź na pytania, ponieważ chcę mieć pewność dotyczącą procesu.

  • Czy po spełnieniu punktu 1. i 2.  dane zostaną usunięte automatycznie? 
  • Czy otrzymam datę prognozowaną datę usunięcia danych?
  • Czy dostanę potwierdzenie usunięcia danych?
  • Dlaczego w pkt 3. dane osobowe potrzebne są do analizy statystycznej i co mogę zrobić aby wypełnić ten cel? 🤔
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tulikowl, przepraszam Cię za brak odpowiedzi. Wysłałam Twoje zapytania do odpowiedniego działu. Jak tylko będę wiedzieć coś więcej w tej sprawie, dam Ci oczywiście znać.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tulikowl, wracam do Ciebie z odpowiedzią. 

Dane osobowe zostaną usunięte w ciągu 3 lat (w przypadku osoby, która dokonywała  zakupów wyłącznie w ramach swojego konta) lub 6 lat (gdy mowa o osobie, która dokonywała sprzedaży lub wykorzystała kupon) licząc od końca roku, w którym dokonano rozwiązania umowy.

Złożenie dyspozycji wypowiedzenia umowy jest równoznaczne z automatycznym usunięciem danych po upływie odpowiedniego terminu. Nie wymaga to ponownego kontaktu czy jakichkolwiek innych działań po Twojej stronie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów