anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup kasy fiskalnej dla działalności nierejestrowanej

Client:107384733
#8 Zapaleniec#

Witam.

Chciałbym zacząć sprzedawać jako prywatny sprzedawca towary które już od pierwszej sprzedaży wymagają kasy fiskalnej. Będę prowadził działalność nierejestrowaną, czyli do 1505zł przychodu i mam kilka pytań.

1. Zanim zacznę sprzedawać, najpierw muszę zaopatrzyć się w kasę fiskalną. Jaką najtańszą opcję mi polecicie? Z tego co wiem można starać się o ulgę chyba maksymalnie do 700zł. Wiem że są różne rodzaje kas fiskalnych, np. w formie oprogramowania. Zależy mi aby była tania, ponieważ będzie to dodatkowy, niewielki zarobek. Rozumiem, żeby dostać ulgę najpierw muszę zakupić kasę fiskalną a dopiero później dostanę część zwrotu za zakup? Czy to dotyczy tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą?

2. Jeżeli dobrze rozumiem, nierejestrowana działalność ma miejsce wtedy, gdy nie przekroczę 1505zł przychodu, a nie dochodu. Czyli jeżeli sprzedam 3 rzeczy po 491zł (+9zł przesyłka) to mam 1500zł przychodu w miesiącu i limit został wyczerpany. Dobrze rozumiem?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

annas14-firma
#16 Inspirator#

A z jakiego powodu musisz mieć kasę fiskalną?

Raczej nie da się zarejestrować jako płatnik VAT bez rejestracji działalności.

 

oznacz moderatorów

Client:107384733
#8 Zapaleniec#

Ponieważ towary które będę sprzedawał są objęte obowiązkiem ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej.

Tutaj jest o tym wspomniane: https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115#11

oznacz moderatorów

miikulek
#7 Wielbiciel#

Witam ,mam do Pana pytanie ,co u Pana z tą kasą fiskalna przy działalności nie zarejestrowanej,Również chce zacząć prowadzić taką działalność zanim ją zarejestruje ,zaznaczam jestem w temacie itd tylko mam problem z tą kasą ,wszędzie chcą nip firmy 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Musisz zacząć od złożenia wniosku NIP-7 w swoim Urzędzie Skarbowym. Potem jak dostaniesz NIP możesz złożyć VAT-R, jak towary którymi będziesz handlował wymagają rejestracji do VAT.

oznacz moderatorów

Client:107384733
#8 Zapaleniec#

Konieczna jest kasa fiskalna z powodu sprzedaży towarów  objętych obowiązkiem ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej.

Tutaj jest napisane więcej: https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115#11

oznacz moderatorów

Client:107384733
#8 Zapaleniec#

"Kasa fiskalna będzie ci jednak potrzebna w przypadku sprzedaży towarów lub usług objętych obowiązkiem ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej."

Więcej jest napisane na stronie gov "Działalność nierejestrowa oraz inne sytuacje, w których nie trzeba rejestrować firmy"

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

annas14firma_0-1662147995286.png

 

 

oznacz moderatorów

Client:107384733
#8 Zapaleniec#

Mogę prosić o źródło do tego tekstu? (podawanie linków allegro chyba blokuje).

"ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 2021 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących" - jest tam więcej przykładów towarów, które wymagają kasy fiskalnej, np: komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych, zapisanych i niezapisanych nośników danych cyfrowych i analogowych.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Przydatne linki: PP i Rozporządzenie

 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:107384733 nie dostajesz częściowego zwrotu za kasę, możesz sobie odpisać 700 zł od podatku i dotyczy to tylko kasy online. Ale nie wiem czy odliczenie dotyczy nierejestrowanej działaności.

oznacz moderatorów

Client:107384733
#8 Zapaleniec#

Można kupić używaną kasę online?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:107384733 można, ale musi mieć wymieniony moduł fiskalny i zrobiony przegląd.

oznacz moderatorów

Client:107384733
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Widzę, że można znaleźć poniżej 1000zł, ale muszę się upewnić co do tego moduły fiskalnego i przeglądu. 

A kontrole z urzędu skarbowego często się zdarzają?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:107384733 jezeli chcesz odliczyć kasę od podatku, musisz mieć na nią fakturę i dowód zapłaty, np. potwierdzenie przelewu.

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

Za 1500 zł możesz kupić nową, na gwarancji, a nie jakiegoś używanego grata do remontu i wymiany pamięci. Pamiętaj, że serwis kas fikanych, naprawa, wymiana czegokolwiek to nie jest takie w kijek nadmuchał, to robią wybrane serwisy, składają raporty do US, przeglądy okresowe (czy nie kantujesz 😋) zakładają plomby itp. Nie watro się bawić przy takiej działalność w używane kasy fiskalne, sam koszt przeglądu u nas to jakieś 160 zł, a wymiana pamięci itp. to są większe koszty.

Poza tym zorientuj się, czy nie ma dopłaty na zakup pierwszej kasy fiskalnej, ja mam już od kliku lat i była wtedy dopłata około 500 zł przy cenie kasy 1100 zł.

Czy kontrole się zdarzają? Trzeba się z tym liczyć.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@agus38 teraz nie ma dopłaty, można tylko odliczyć 90% wartości kasy, nie więcej niż 700 zł od podatku.

oznacz moderatorów

uczciwyregulamin
#2 Obserwator#

przy kasie online (pytałeś o online) w ministerstwie widzą wszystko, czasem nawet dzwonią dlaczego kasa nie jest aktualnie podłączona do internetu i nie raportuje, pozatym od niedawna na Twoje konto bankowe może wejść prawie każdy urzędnik prywatne i firmowe nawet jeśli nie jesteś podejrzany o przestępstwo i wszystko sprawdzić, ponadto dzisiaj się nie da handlować nie wchodzą na VAT jest wiele grup produktowych gdzie kasa musi być od 0 np komputery, eketronika itd... poczytaj

 

Jakub Sierak

uczciwyregulamin.pl  

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

Tak, ale to gra nie warta świeczki.

oznacz moderatorów

Client:107384733
#8 Zapaleniec#

W sensie kupowanie kasy fiskalnej dla nierejestrowanej działalności jest niewarte świeczki?

oznacz moderatorów