anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup kasy fiskalnej dla działalności nierejestrowanej

Client:107384733
#8 Zapaleniec#

Witam.

Chciałbym zacząć sprzedawać jako prywatny sprzedawca towary które już od pierwszej sprzedaży wymagają kasy fiskalnej. Będę prowadził działalność nierejestrowaną, czyli do 1505zł przychodu i mam kilka pytań.

1. Zanim zacznę sprzedawać, najpierw muszę zaopatrzyć się w kasę fiskalną. Jaką najtańszą opcję mi polecicie? Z tego co wiem można starać się o ulgę chyba maksymalnie do 700zł. Wiem że są różne rodzaje kas fiskalnych, np. w formie oprogramowania. Zależy mi aby była tania, ponieważ będzie to dodatkowy, niewielki zarobek. Rozumiem, żeby dostać ulgę najpierw muszę zakupić kasę fiskalną a dopiero później dostanę część zwrotu za zakup? Czy to dotyczy tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą?

2. Jeżeli dobrze rozumiem, nierejestrowana działalność ma miejsce wtedy, gdy nie przekroczę 1505zł przychodu, a nie dochodu. Czyli jeżeli sprzedam 3 rzeczy po 491zł (+9zł przesyłka) to mam 1500zł przychodu w miesiącu i limit został wyczerpany. Dobrze rozumiem?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

Mac20ek00
#13 Ambasador#

No raczej. Jak już musisz się spowiadać US to wystawiaj dowody sprzedaży.

Więcej tutaj https://www.infakt.pl/blog/jak-dokumentowac-sprzedaz-w-dzialalnosci-bez-rejestracji/

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

@Client:107384733 kupowanie używanej kasy, nie warto, więcej z tym problemów niż zysku w kieszeni.

oznacz moderatorów

uczciwyregulamin
#2 Obserwator#

w teorii tak w praktyce moduł fiskalizujący kosztuje często tyle co nowa kasa i trzeba go wymienić

 

Jakub Sierak

uczciwyregulamin.pl

oznacz moderatorów

uczciwyregulamin
#2 Obserwator#

działalność nierejestrowana jest oganiczona przychodowo nie - dochodowo ! 

Jakub Sierak

uczciwyregulamin.pl

oznacz moderatorów