anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakup na fakturę

tel609535305
#10 Popularyzator#

Witam, sprzedałem część używaną, kupujący posiadający firmę zakład blacharski zażyczył fakturę i ją otrzymał, teraz odsyła tą część bez podania przyczyny, czy tak może?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Jak wiesz to zgodnie z prawem jeżeli ma firmę blacharską to nie może. ale czy przyjmiesz czy nie to twoja decyzja, ale są różne zdania: zwrot towaru zakupionego na fakturę będzie możliwy jedynie, jeżeli zakup jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą, ale nie ma charakteru zawodowego. I to właśnie ten zapis budzi wątpliwości, bo czym właściwie jest ten charakter zawodowy

zmiana dotyczy jedynie jednoosobowych działalności gospodarczych, co oznacza, że spółki nadal nie mogą skorzystać z ustawowego prawa do zwrotu towaru kupionego przez internet na fakturę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tel609535305 zależy czym się zajmuje i czy to spółka czy jednoosobawa DG ?

Art. 38a. Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale stosuje
się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością
gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby
charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej
przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o
Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Ja się zastanawiam jak to jest możliwe, ze handlujesz na Allegro i nie znasz podstawowych przepisów prawnych....? 😮

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

Podstawowy przepis prawny brzmi

KLIENT NA ALLEGRO MOŻE WSZYSTKO.

Bo otrzymał od operatora serwisu narzędzia do dyscyplinowania sprzedawców.

  • możliwość otwarcia dyskusji do dwóch lat od zakupu
  • Wystawienie z byle powodu negatywnego komentarza bez poniesienia żadnych konsekwencji, odwrotnie proporcjonalne do konsekwencji dla sprzedawcy
  • Wystąpienia do programu Allegro o zwrot środków, za których wypłatę serwisu obciąży sprzedawcę.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@excessively-frug 

  • możliwość otwarcia dyskusji do dwóch lat od zakupu

Jak odpowiadasz i wiesz co pisać allegro nic Ci nie zrobi, nie są stroną transakcji 🙂

  • Wystawienie z byle powodu negatywnego komentarza bez poniesienia żadnych konsekwencji, odwrotnie proporcjonalne do konsekwencji dla sprzedawcy

Można udać się do sądu coraz częściej sprzedawcy z tego korzystają 🙂

  • Wystąpienia do programu Allegro o zwrot środków, za których wypłatę serwisu obciąży sprzedawcę.

Jak wszystko zrobisz zgodnie z prawem i regulaminem, allegro Cię nie obciąży co najwyżej fikną z własnej kasy dla dobra kupującego 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Z tego co widzę wieksza część  postów dotyczy rżnięcia kupujących przez sprzedających.

Nawet gość od polamanych okularów wymiękł i oddał kase za złom. I nastepnym razem ten sam kupujący orżnie kolejnego sprzedającego. Ot taka patologia.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:104371448 taki cel allegro, dać narzędzia kupującym, sprzedawcy obsrani po pachy oddają byle nie dostać negatywa 😞

Ta z kwiatkiem zwiędniętym co nie ma dowodów, też odda kasę bo smart 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kostas11 tu się z Tobą nie zgodzę. Jestem doskonałym przykładem, że sprzedający mają w du--- klientów nawet przy Ustawowym odstąpieniu od umowy - nie dotrzymują terminów zwrotu. I co? I nic. Wielkie nic. Jeszcze czują się pokrzywdzeni, ze zakładam dyskusję. Bo zdaniem niektorych powinienem ich grzecznie zawiadomic, ze mi kasy nie oddali. I dobrze, ze pozniej kupujący rżną takich niedouczonych handlarzy. Kazdy kij ma dwa końce.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:104371448 ja dziś też zakładałem dyskusję bo nie dostałem kosztów dostarczenia 😞 jak im pisałem na maila z ustawą ile mają oddać to minęło z trzy tygodnie i cisza po rozpoczęciu dyskusji "proszę zakończyć dyskusję już zwróciliśmy kasę " 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kostas11 na ponad 30 przypadków moze jeden handlarz przeprosil. Natomiast niemal kazdy
przed uplywem 24h od otworzenia dyskusji żądał abym ją niezwłocznie zakończył (zwykle jak wyskakiwało info: "dobra wiadomosc sprzedajacy zwrocil wplate" - no jakby łaskę robili).

Oczywiście dla jaj dyskusje zakładam jak mija 30 dni od dnia otrzymania towaru przez handlarza 🙂

oznacz moderatorów