anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zasady umieszczania użytkowników na czarnej liście

yola19650402
#7 Wielbiciel#

Czy ktoś wie, co zrobić ze sprzedającym , który łamie zasady regulaminu, pkt.11.12???? Niestety, padłam ofiarą sprzedawcy, który wpisał mnie na czarna listę, bo ... nie otrzymał maksymalnej oceny ! Za to zwyzywał mnie przez telefon, nawygadywał na serwis i.... wpisał na listę!!!!! Czy tak funkcjonuje się zgodnie z regulaminem??? Pani [edycja], jest niewiarygodna i wręcz niebezpieczna. Tylko kto zajmie się taką sprawą????

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

mwmonety
#21 Demiurg#

czy dokładnie wyjaśniłaś sprzedawcy za co obcinasz mu gwiazdki ?może uznał że został oceniony niesłusznie?

oznacz moderatorów

yola19650402
#7 Wielbiciel#

nie odpowiada na maile. A jeżeli max za opis, max za obsługę i zamiast 4 są trzy gwiazdki za cenę przesyłki , to mało, to....a komentarza nie wstawiłam.

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

Tak, zgłosić nagranie rozmowy na policję jako zniesławienie + można także do allegro to wysłać. Bardzo łatwo zidentyfikować delikwenta po nr telefonu. W dodatku istna głupota dzwonić do klienta i mu wrzucać przez telefon skoro rozmowę można wyciągnąć od operatora oraz wiele osób z automatu nagrywa wszystkie rozmowy przychodzące 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kytorr Niby w jakiż to cudowny sposób można wyciągnąć rozmowę od operatora?🤔
Nie pisz bzdur.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie masz żadnego obowiązku wystawiać maksymalnych ocen, nie musisz się też tłumaczyć przed sprzedającym i nie musisz go pytać, czy się zgadza na obniżenie gwiazdek.

Zgodnie z regulaminem, na Allegro można mieć dowolną ilość kont, więc załóż sobie inne konta i kupuj nadal. Pamiętaj, że czarna lista u tej pani blokuje tylko to jedno Twoje konto, które już tam się znalazło.

ps. nadgorliwa moderacja usunęła mój poprzedni, podobny wpis 🙂

 

 

 

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@xyz96 nie ma obowiązku wystawiać maksymalnych ocen, ale jednocześnie sprzedawca nie ma obowiązku nie wpisać takiej osoby na czarną listę

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pewnie, za oceny poniżej maksymalnej czarna lista 😄 Allegrowa paranoja.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@yola19650402 Ocena sprzedającego jest twoja niezależną i nie musisz mu się z niej tłumaczyć jeżeli nie jest obraźliwa.Możesz zgłosić na policję jak tak uważasz.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@yola19650402 
@xyz96 "można mieć dowolną ilość kont, więc załóż sobie inne konta i kupuj nadal."

Bez sensu. Jeżeli sprzedawca jest bucem i chamem (a tak wynika z tego co pisze Yola) to po jakiego grzyba kupować od takiego, psuć sobie nerwy, a jemu dać zarobić? Należy kupować u innych, solidnych i uprzejmych sprzedawców i takim dawać zarobić.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@yola19650402 może gdyby to była rzetelna ocena to by tego nie zrobił. Możliwe że byłaś złośliwa w ocenie i sprzedawca ma prawo ocenić takie zachowanie i dać na czarną listę

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dawal50 A jeśli ta ocena była rzetelna, to co? Rzetelna = maksymalna ?  🙂

 

 

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@xyz96 jeśli była rzetelna to bym nie dał na czarną listę, a co by zrobił tamten sprzedawca nie mam pojęcia. Klienci mogą oceniać transakcje poprzez komentarz, a sprzedawcy mogą oceniać zachowanie poprzez CL

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Kupujący miał prawo do komentarza, sprzedający miał prawo do wpisania kupującego na czarną listę. A czy miał prawo do zwyzywania swojego klienta przez telefon? 
Ja osobiście miałbym takiego sprzedawcę w düpie, nigdy więcej bym od niego nic nie kupił. Co więcej, uznałbym że wpisując mnie na czarną listę ułatwił mi życie zwalniając mnie od konieczności pamiętenia żeby nic od niego nie kupować. Krzyżyk mu na drogę, niech sobie wpisuje z byle powodu klientów na czarną listę aż w końcu nie będzie miał komu sprzedawać.

oznacz moderatorów

yola19650402
#7 Wielbiciel#

szkoda tylko, że inni sprzedawcy również blokują taką osobę, bo pani x postanowiła ją wpisać na listę. Z resztą wypowiedzi się zgadzam.

oznacz moderatorów

yola19650402
#7 Wielbiciel#

czy uważnie przeczytałeś maila na początku? To jest sytuacja abstrakcyjna! poza jedną gwiazdka mniej i moim szokiem ( agresja pani przez telefon) nie zrobiłam NIC więc i żadnych złośliwościach z mojej strony nie ma mowy. Czuje się jak, w filmie since - fiction! Rozhisteryzowany głos w słuchawce nie należał do mnie.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@yola19650402 napisałaś "max za opis, max za obsługę i zamiast 4 są trzy gwiazdki za cenę przesyłki"

Po pierwsze zamiast 5 dałaś 3 bo 5 jest maksymalnie.

Po drugie ocenianie kosztu wysyłki jest mocno niesprawiedliwe dla sprzedawców i od dawna chcą by ta ocena została usunięta przez allegro. Postąpiłbym tak samo jak ten sprzedawca, kupując zaakceptowałaś zarówno cenę towaru jak i cenę wysyłki, więc nie może ona być niższa niż 5 gwiazdek.

To jest tak jakby jeszcze dodali kolejne pole gwiazdkowe "cena towaru" - skoro kupiłaś to znaczy że zaakceptowałaś cenę towaru i cenę wysyłki

Skoro Ci się nie podoba koszt wysyłki to kupuj gdzie indziej. Widziały gały co brały. Czarna lista to obrona przed niesprawiedliwymi klientami, którzy roszczą sobie prawo do zaniżania oceny kosztu wysyłki, mimo że go zaakceptowały podczas zakupu.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@dawal50 oczywiście, u mnie już za 4 gwiazdki delikwenci lądują na CL - - niech się konkurencja użera z takimi KLYENTAMI

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@TATLOK  "u mnie już za 4 gwiazdki delikwenci lądują na CL - - niech się konkurencja użera z takimi KLYENTAMI" 

Wpisz mnie na czarną listę. Nie chcę kupować u takich sprzedawców.

oznacz moderatorów

Gridarvoll
#7 Wielbiciel#

A oto mój komentarz z obniżonymi do 3 gwiazdkami(pozostałe max)-zaznaczę, że klient często korzystał z mojej oferty, cyt. "Zapłaciłem ciężkie pieniądze za kuriera DPD, który mi nie doręczył przesyłki do mieszkania, lecz kazał mi zejść z III piętra po odbiór na ulicę. Nie po to płacę za kuriera, a sprzedawca nie dał mi wyboru sposobu doręczenia przesyłki. Radzę zmienić dostawcę!". Moim zdaniem jest to kolejny dowód, aby Państwo z Allegro zrezygnowali z tej części oceny sprzedającego. Otrzymałem obniżoną ocenę za to, że klient musiał zejść po towar z 3 piętra. Towar doszedł  w 48h od zakończenia aukcji. CL jest potrzebna dla sprzedających.

oznacz moderatorów