anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawyżone opłaty za transport Inpost Paczkomaty

Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

Nie zwracałem wcześniej na to uwagi ale w końcu wziąłem się za analizę faktur z Inpostu. Wyszło na to, że Inpost nalicza za wiele przesyłek zupełnie inne opłaty niż powinni. Zamiast 8,99 za usługę Allegro Paczkomaty 24/7 Inpost liczą sobie 12,67 nie wiadomo czemu. Część paczek nie wiedzieć czemu ma gabaryt D, część gabaryt A a większość wysyłanych paczek to małe paczuszki 15x10cm o wadze ok 2,3 kg. Na ostatniej fakturze takich paczek były 44 sztuki, na poprzednich jeszcze nie sprawdzałem ale zawsze było tak, że wartość wysyłek nie zgadzała się z moimi wyliczeniami ale do tego momentu zawsze machnęło się na to ręką bo niby nie jest to za wiele ale jeśli takie sytuacje zdarzają się co miesiąc to co miesiąc Inpost moim zdaniem oszukuje. Czy miał ktoś też takie przypadki? Skąd to wynika i czy reklamacje teraz trzeba składać na każdą paczkę osobno czy zbiorczo na wszystkie niezgodne?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

maximpreza
#11 Animator#

Wygląda na to ,że nie dokładnie zmierzyłeś wysokość paczki i kurier musiał zmieniać gabaryt przy paczkomacie. Różnica 12,67-8,99=3,68 czyli tyle ile dolicza Inpost za zmianę gabarytu. 

oznacz moderatorów

Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

Problem w tym, że to niemożliwe. Sprawdziłem co wyjeżdżało na tych zamówieniach, które mają zawyżone opłaty i nie ma możliwości, żeby one były większe. Przesyłki wysyłamy najczęściej małymi foliopakami 10x15cm o grubości może 5 cm.

Jeśli rzeczywiście jakimś cudem gabaryt A byłby za mały według nich to czy mogę bez konsekwencji z klucza wszystkie paczki oznaczać jako gabaryt C żeby mieć spokój z takimi dodatkowymi opłatami?

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Jak nie mam przy pakowaniu metra żeby określić wysokość paczki to daję gabaryt C. Tu masz wysokość 41cm . Może nie chodzi wcale o te paczki , które jak piszesz mają 10x15x5 cm. Sprawdź w managerze inpostu za które paczki Ci doliczyli . Może jednak były większe.

https://manager.paczkomaty.pl płatności / historia operacji i wybierasz okres i rodzaj operacji . tam zaznaczasz " opłata za zmianę gabarytu" i wyskoczą Ci numery paczek z dopłatą.

oznacz moderatorów

Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

Jak nie robi to różnicy na fakturze z Inpostu czy ja sobie do małej paczuszki zrobię gabaryt A czy C to będę robić zawsze gabaryt C i tyle. Nie będzie potem obaw że na sortowni paczuszka stanie dęba na linii i zostanie zmierzona jako duża bo jest za wysoka.

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Za paczki allegro paczkomaty jest cena 8,99 obojętnie jaki gabaryt. Byle by paczka nie była większa niż gabaryt C 😉

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Sadamet_pl @maximpreza Nie wiem czy nie ma też "kary" w drugą stronę - jeśli wysyłasz pudełko zapałek gabarytem C i oni to zmnienią na A...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

Nigdy mi nie doliczyli za większy gabaryt niż wysłałem . Co prawda nie była to paczka zapałek 😉  Jedynie co to klient może dłużej czekać na swoją paczkę , bo jednak skrzynek gabaytu C jest najmniej w paczkomacie i często są zajęte.

oznacz moderatorów

Sadamet_pl
#8 Zapaleniec#

Dobrze by było gdyby ktoś z inpostu wypowiedział się na ten temat czy jeśli zaznaczy się na wszystko gabaryt C a spokojnie paczka będzie mieściła się w A to czy z automatu jest zmieniana na mniejszą bez opłat czy zostaje jako C i wtedy w skrzynce dużej leży mała paczuszka.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Sadamet_pl @maximpreza @pinsplash w drugą stronę też doliczają 😞 trzeba mierzyć wysokość 😞 ja zawsze mam przy stole do pakowania na ścianie mam z taśmy wyklejone takie kwadraty w trzech gabarytach i zawsze przykładam paczkę i oznaczam odpowiedni gabaryt, na razie nie miałem żadnej dopłaty 💪 więc przypuszczam że jak wielu na pałę wprowadza gabaryt bo w jednej cenie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

Dopłatę za weryfikację paczki przy zmianie gabarytu stosuje się zawsze, gdy zweryfikujemy niezgodność deklaracji gabarytu z rzeczywistym wymiarem i ma to zastosowanie w górę czyli zmiana z A na B, B na C i A na C oraz w dół z C na B, B na A i C na A.

Nadawca ma prawo do złożenia reklamacji, jeśli uważa, że dopłaty zostały naliczone niesłusznie. Reklamację można złożyć przez formularz reklamacyjny: https://inpost.pl/kontakt/zloz-reklamacje

W przypadku chęci zareklamowania większej liczby przesyłek, do formularza reklamacyjnego można dołączyć edytowalny plik z numerami paczek. Nie ma potrzeby składania osobnej reklamacji do każdej przesyłki. 

oznacz moderatorów

Muszkowo
#7 Wielbiciel#

Czym jest zatem gabaryt D?

oznacz moderatorów

eplecak-com-pl
#10 Popularyzator#

podbijam pytanie - czym jest gabaryt D? który mamy naliczony parę razy. @InPost 

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

Gabaryt D posiada przesyłka, która jest za duża na umieszczenie w urządzeniu Paczkomat, a jej maksymalne wymiary to 500 x 500 x 800 mm i maksymalna waga 25 kg.

Może zaistnieć sytuacja, że przesyłka zostanie umieszczona w automacie Paczkomat i uzyska gabaryt D. Taki gabaryt jest narzucany w systemie, gdy paczka trafi do skrytki o niestandardowych wymiarach - innych niż gabaryt A, B i C (niektóre maszyny posiadają takie skrytki). W takim przypadku dodatkowa opłata za zmianę gabarytu nie jest naliczana. Jeśliby to jednak nastąpiło, prosimy o złożenie reklamacji: https://inpost.pl/kontakt/zloz-reklamacje

oznacz moderatorów