anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zestawienie sprzedaży

tkaninowy_las
#1 Nowicjusz#

Hej czy jest możliwość wygenerowania dokumentu - rozliczenia sprzedaży zawierającej TYLKO datę i kwotę wraz z wysyłką ? Spisuje ręcznie wszystko do exela bo zestawienia sprzedaży które znalazłem zawierają mnóstwo niepotrzebnych danych i nie ma ich jak usunąć. Z góry dziękuję za odpowiedz i pomoc. 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tkaninowy_las nie można wygenerować zestawienia sprzedaży tylko z tymi danymi, ale możesz wygenerować zestawienie z Allegro Finanse. Wówczas zestawienie będzie zawierać: datę operacji, datę księgowania (data jest uzupełniona tylko dla operacji, które były wstrzymane do wypłaty; oznacza datę otrzymania płatności wstrzymanej), identyfikator operacji, jej typ, informację o usłudze PayU lub P24, informacje o kupującym, koszt dostawy, kwotę wpłaty i końcowe saldo. Aby je pobrać wejdź proszę w zakładkę Środki i historia operacji, w części "Historia operacji" wskaż za jaki okres i jakiego typu operacje chcesz wygenerować w zestawieniu (PayU czy P24 - trzeba to robić osobno), i kliknij [wygeneruj zestawienie].

Plik możesz pobrać w formacie .csv i później w excelu ukryć rubryki, które Cię nie interesują. Minus jest taki, że będą tam tylko płatności z Allegro Finanse, ale jest to większość transakcji na Allegro i zawsze będzie mniej do uzupełniania, niż teraz, kiedy spisujesz wszystkie 🙂 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@tkaninowy_las Jeżeli posiadasz dostęp do MS Excel w miarę aktualnej wersji i potrafisz ściągnąć na swój dysk plik csv z Zestawienie sprzedaży to mogę ci podesłać prosty arkusz z automatycznym makrem, które wyciągnie tylko potrzebne ci dane.

Po otwarciu trzeba tylko wskazać plik csv i wynik wygląda tak:

annas14-firma_0-1623579517311.png

Nazwy kolumn są jak w pliku csv, ale jak to problem można spolszczyć.

 

oznacz moderatorów

Meleo
#7 Wielbiciel#

@annas14-firma  Cześć czy mógłbym prosić taki arkusz nie mogę sobie poradzić z zestawieniem sprzedaży w takiej formie jaki proponuje allegro

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Meleo Zastanawiam się czy jest możliwość udostępnienia pliku excel za pośrednictwem AG. Chyba to niemożliwe.

Może ktoś nam pomoże jak to zrobić nie łamiąc Regulaminu.

oznacz moderatorów

Meleo
#7 Wielbiciel#

@annas14-firma Mógłbym prosić o kontakt na @ : [edycja]

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Taki pliki możesz przesyłać przez Centrum Wiadomości lub tutaj, ale przez zewnętrzną  stronę do dzielenia plików typu WeTransfer. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Dziękuję z sugestię.

oznacz moderatorów

goldenkeg
#10 Popularyzator#

Dzień dobry, ja również mam problem z uporządkowaniem danych sprzedaży. Proszę o kontakt, jeżeli może Pani udostępnić specjalny arkusz excel. Pozdrawiam Artur

oznacz moderatorów

crystaleve2
#2 Obserwator#

Dzień dobry, czy mogłabym prosić o taki arkusz? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@crystaleve2 jeśli masz na myśli arkusz  z automatycznym makrem, który wyciągnie tylko potrzebne ci dane to uśmiecham się w Twoim imieniu do @annas14-firma 😉 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

baziapol
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mógłbym prosić o przesłanie arkusza z makrem? Ułatwi to tworzenie zestawień. Z góry dziękuję;).

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@baziapol  Niestety nie ma prostej metody przekazania pliku. Musiałbym mieć adres email do przesłania. Sugestia @_HolaOla_ "możesz przesyłać przez Centrum Wiadomości" niestety nie jest rozwiązaniem. System nie przyjmuje plików innych niż graficzne.

oznacz moderatorów

e-AQUA
#1 Nowicjusz#

Jak wyciagnac zestawienie z miesiaca np lipiec nr tranzakcji nazwe oraz ilosci jak sprzeddały sie na danej aukcji wraz z cena 

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Najprościej:

annas14firma_0-1661854811002.png

 

oznacz moderatorów

AQUA-AKTIV_PL
#7 Wielbiciel#

 Mam 3 konta , czy wyciągnę dane z 3 kont

oznacz moderatorów

AQUA-AKTIV_PL
#7 Wielbiciel#

Mam 3 konta , czy wyciągnę dane z 3 kont

oznacz moderatorów