anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zestawienie sprzedaży

tkaninowy_las
#1 Nowicjusz#

Hej czy jest możliwość wygenerowania dokumentu - rozliczenia sprzedaży zawierającej TYLKO datę i kwotę wraz z wysyłką ? Spisuje ręcznie wszystko do exela bo zestawienia sprzedaży które znalazłem zawierają mnóstwo niepotrzebnych danych i nie ma ich jak usunąć. Z góry dziękuję za odpowiedz i pomoc. 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@tkaninowy_las nie można wygenerować zestawienia sprzedaży tylko z tymi danymi, ale możesz wygenerować zestawienie z Allegro Finanse. Wówczas zestawienie będzie zawierać: datę operacji, datę księgowania (data jest uzupełniona tylko dla operacji, które były wstrzymane do wypłaty; oznacza datę otrzymania płatności wstrzymanej), identyfikator operacji, jej typ, informację o usłudze PayU lub P24, informacje o kupującym, koszt dostawy, kwotę wpłaty i końcowe saldo. Aby je pobrać wejdź proszę w zakładkę Środki i historia operacji, w części "Historia operacji" wskaż za jaki okres i jakiego typu operacje chcesz wygenerować w zestawieniu (PayU czy P24 - trzeba to robić osobno), i kliknij [wygeneruj zestawienie].

Plik możesz pobrać w formacie .csv i później w excelu ukryć rubryki, które Cię nie interesują. Minus jest taki, że będą tam tylko płatności z Allegro Finanse, ale jest to większość transakcji na Allegro i zawsze będzie mniej do uzupełniania, niż teraz, kiedy spisujesz wszystkie 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@tkaninowy_las Jeżeli posiadasz dostęp do MS Excel w miarę aktualnej wersji i potrafisz ściągnąć na swój dysk plik csv z Zestawienie sprzedaży to mogę ci podesłać prosty arkusz z automatycznym makrem, które wyciągnie tylko potrzebne ci dane.

Po otwarciu trzeba tylko wskazać plik csv i wynik wygląda tak:

annas14-firma_0-1623579517311.png

Nazwy kolumn są jak w pliku csv, ale jak to problem można spolszczyć.

 

oznacz moderatorów

Meleo
#7 Wielbiciel#

@annas14-firma  Cześć czy mógłbym prosić taki arkusz nie mogę sobie poradzić z zestawieniem sprzedaży w takiej formie jaki proponuje allegro

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Meleo Zastanawiam się czy jest możliwość udostępnienia pliku excel za pośrednictwem AG. Chyba to niemożliwe.

Może ktoś nam pomoże jak to zrobić nie łamiąc Regulaminu.

oznacz moderatorów

Meleo
#7 Wielbiciel#

@annas14-firma Mógłbym prosić o kontakt na @ : [edycja]

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Taki pliki możesz przesyłać przez Centrum Wiadomości lub tutaj, ale przez zewnętrzną  stronę do dzielenia plików typu WeTransfer. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Dziękuję z sugestię.

oznacz moderatorów

goldenkeg
#10 Popularyzator#

Dzień dobry, ja również mam problem z uporządkowaniem danych sprzedaży. Proszę o kontakt, jeżeli może Pani udostępnić specjalny arkusz excel. Pozdrawiam Artur

oznacz moderatorów

crystaleve2
#2 Obserwator#

Dzień dobry, czy mogłabym prosić o taki arkusz? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@crystaleve2 jeśli masz na myśli arkusz  z automatycznym makrem, który wyciągnie tylko potrzebne ci dane to uśmiecham się w Twoim imieniu do @annas14-firma 😉 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

baziapol
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mógłbym prosić o przesłanie arkusza z makrem? Ułatwi to tworzenie zestawień. Z góry dziękuję;).

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@baziapol  Niestety nie ma prostej metody przekazania pliku. Musiałbym mieć adres email do przesłania. Sugestia @_HolaOla_ "możesz przesyłać przez Centrum Wiadomości" niestety nie jest rozwiązaniem. System nie przyjmuje plików innych niż graficzne.

oznacz moderatorów

e-AQUA
#1 Nowicjusz#

Jak wyciagnac zestawienie z miesiaca np lipiec nr tranzakcji nazwe oraz ilosci jak sprzeddały sie na danej aukcji wraz z cena 

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Najprościej:

annas14firma_0-1661854811002.png

 

oznacz moderatorów

AQUA-AKTIV_PL
#7 Wielbiciel#

 Mam 3 konta , czy wyciągnę dane z 3 kont

oznacz moderatorów

AQUA-AKTIV_PL
#7 Wielbiciel#

Mam 3 konta , czy wyciągnę dane z 3 kont

oznacz moderatorów