anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgodność z regulaminem Allegro - kilka ofert z różnymi cenami

dawidmaniak
#8 Zapaleniec#

Poproszę o info i ewentualne wskazanie w regulaminie, czy dopuszczalne są następujące sytuacje:

1. Sprzedaż na jednym koncie firmowym tego samego produktu w dwóch różnych cenach np. tańszej z płatną wysyłką i droższej ze Smart.

2. Sprzedaż na dwóch różnych kontach tej samej firmy tej samej oferty w różnych cenach z różnymi formami dostawy. 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@dawidmaniak co nie jest zabronione jest dozwolone ,żaden punkt w regulaminie nie zabrania stosowania takich praktyk. , sprzedawca ma prawo dowolnie ustalać cenę jak również formy i koszty dostawy , a co doprowadziło do paradoksu opisanego przez Ciebie  ? ,a dopłaty do smarta ponoszone przez sprzedawców  , sam się zastanawiam dlaczego mam obciążać klientów kupujących bez smart w/w opłatami , myślę ,że stosowanie takich praktyk jest uczciwe w stosunku do klientów nie posiadających subskrypcji , osobiście na razie tego nie stosuje , ale ...na razie .

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Chyba jest bo ludzie tak robią. Tylko ryzykujesz nie zadowolonych próbujących to bez smart kupić ze smart. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@dawidmaniak Nie możesz opublikować więcej niż dwóch ofert dotyczących tego samego przedmiotu z parametrem stan Nowy w ramach tej samej podkategorii. Za powielone uznajemy oferty jednego sprzedającego – nie ma znaczenia, czy wystawiasz je na różnych kontach.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@ko_alka poważnie? 🤣 Ktoś się tym przejmuje? 🤣 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@ko_alka 

W tym poście Maja pisała ze jeżeli cena jest inna to wszystko jest w porządku 😉

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/usuwanie-zdublowanych-ofert-w-kategoriach-...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wielu sprzedających taki robi tu.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@dawidmaniak Robiłem już testy mając zdublowane oferty na jednym koncie z Smart i bez Smart -  jest ryzykowne, bo tak to Allgro wykombinowało, że klient kupi ten sam produkt droższy z samrt i tańszy bez smart - odstąpi od umowy na jeden z nich i ma darmową dostawę i darmowy zwrot. 

Wydaję mi się, że najlepszą opcją jest poprostu koszty smarta i zwrotów doliczyć do ceny produktu jednostkowo i stale. Jeśli ma się dużo zwrotów (u mnie 7%) to można rozważyć wyjście ze smarta, ale żeby oferty się w miarę pozycjonowały trzeba dać darmową dostawę - czyli doliczyć koszt dostawy do ceny produktu.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Ten sam produkt w jednym sklepie nie nie może mieć dwóch różnych cen (coś takiego jest niezgodne z prawem i regulamin Allegro nie ma tu nic do rzeczy). Obie aukcje muszą więc czymś się różnić.

I teraz. Sprzedaż na jednej aukcji drożej z darmową wysyłką a na drugiej z taniej z płatną wysyłką jest legalne.
Sprzedaż na jednej aukcji drożej z wysyłką fimą "A" a na drugiej taniej z wysyłką firmą "B" (obie płatne) jest nielegalne.
 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pecela a jak nie możma .... przykład bo pewnie spotakłeś taki przypadek ..... stoją obok siębie na półce 2 płyny do naczyń ,,,, ta sama marka - 1. ma 1l i kosztuje 10zł , drugi obok ma 1l + 10% gratis i kosztuje 11 zł

Tak samo i tu 1. kosztuje 10 zł i ma płatną dostawę i 2. kosztuje 11 zł i ma dostawę w ramach smart i darmowy zwrot

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@mdrogeria zgadza się ponieważ w sklepie wysyłkowym cena obowiązuje wraz z dostawą. Dlatego wymóg jest podawania ceny dostawy już na karcie produktu. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Wtedy masz prawo kupić po cenie niższej (art. 5 ustawy o informowaniu o cenach towarów i usług).

Natomiast odnoście drugiego, to jak pisałem wyżej, coś takiego jest legalne, bo towary różnią się od siebie (w pierwszym masz towar i usługę dostawy (dwie osobne pozycje), a w drugim towar wraz z dostawą (jedna pozycja)). 
ps. Choć lepiej sprzedawać wtedy z dwóch różnych kont.

oznacz moderatorów