anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana sposobu wysyłki.

MAMY ROZWIĄZANIE!
zaleski17
#2 Obserwator#

Witam.  Miałem na licytacji wystawiony przedmiot i jako opcje dostawy ustawiłem paczkomat lub kurier za przedpłatą. Kupujący nalega na wysłanie za pobraniem. Czy po zakończonej licytacji mogę zmienić opcje wysyłki? Chciałem pójść kupującemu na rękę i wysłać to za pobranie ale jak to zrobić żeby było dobrze? Jak wyślę mu za pobraniem i on odbierze co będzie z allegro? Cały czas będzie widniał brak wpłaty w ich systemie.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mwmonety
#21 Demiurg#

Jak wyślesz inaczej niż masz w swoich ustawieniach (w tym przypadku za pobraniem) dla allegro będzie to niewidoczne i w przypadku rezygnacji kupującego możesz mieć problem ze zwrotem prowizji. Ja osobiście nie zgadzał bym się na wysyłkę za pobraniem i takie zresztą nigdy nikomu nie udostępniam.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@zaleski17  nie zmienisz. Musiałbyś wysłać przez jakiegoś kuriera "prywatnie" co wiąże się ze strata bo przesyłki pobraniowa są droższe, chyba że poprosisz o dopłatę.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@zaleski17 Dla własnego dobra nic nie zmieniaj, jeżeli wyślesz a kupujący nie odbierze. Nie dostaniesz zwrotu prowizji, ogólnie żeby mieć miej problemów większość "starych" sprzedawców nie udostępnia za pobraniem.

oznacz moderatorów
zaleski17
#2 Obserwator#

Dziękuję wam za pomoc. Macie rację nie ma co kombinować. Było w aukcji przedpłata to niech kupujący robi przelew albo rezygnuje.  Jeszcze raz bardzo dziękuję za podpowiedzi.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@zaleski17 W systemie Allegro opcji wysyłki nie zmienisz, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wysłał za pobraniem poza Allegro. Ustal cenę takiej wysyłki z kupującym i wyślij, jeśli nie obawiasz się, że nie odbierze paczki i poniesiesz koszty wysyłek w obie strony. Jeśli odbierze i zapłaci, nie będziesz miał żadnego problemu, będziesz miał potwierdzenie nadania, a zapłata będzie potwierdzeniem odbioru przesyłki. Allegro nie będzie mogło w związku z tym stwarzać Ci żadnych problemów.

W systemie zakup będzie nieopłacony, więc gdyby było trzeba, odzyskasz prowizję od sprzedaży.

oznacz moderatorów
zaleski17
#2 Obserwator#

Na pewno? A co z prowizją? Jeśli allegro nie będzie widziało wpłaty kupującego to nie bedzie problemów z opłatą prowizji?

oznacz moderatorów