anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana właściciela konta firmowego - czy możliwe i na jakich warunkach ?

-Butik-Julisia-
#10 Popularyzator#

Cześć 🙂 

Pytam teoretycznie - czy możliwe jest przepisanie konta firmowego Allegro ( jednoosobowa działalność - oczywiście bez obciążeń czy to do konta czy samej firmy ) - na inną działalność - konkretnie na jednoosobową działalność żony ?

Jak prawnie miałoby się to odbyć - aby było to także najbardziej korzystne finansowo - bo oczywiście nie będzie to sprzedaż konta czerpiąc z tego zysk - tylko ew. zmiana właściciela ? 

Czasy są jakie są - dla mikro firemek coraz cięższe zatem trzeba ciąć koszty ....

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@-Butik-Julisia-, zachęcam Cię do zapoznania się z tym artykułem.

Umowa zbycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części powinna być zgodna z wymogami obowiązującego prawa (np. w przypadku gdy w skład zbywanego przedsiębiorstwa wchodzi nieruchomość, zbycie musi być przeprowadzone w formie aktu notarialnego, gdy nie mamy nieruchomości, wystarczy notarialne poświadczenie podpisów pod umową). 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

juti-pracownia
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Obecnie chcemy przenieść konto firmowe allegro juti-pracownia na nowo powstałą firmę męża , założona 02.11.2022 roku. Ja muszę zamknąć firmę do końca listopada 2022 roku. Mamy wpólność majtkowo z mężem. Jak ma wyglądać umowa zbycia przedsiębiorstwa? Jest to działalność rękodzielnicza, więc wartość towaru opiewa na może 5 000,00 zł . Księgowa poinformowała nas - przekazanie przedsiębiorstwa, które w zasadzie może nastąpić w formie wybranej przez strony, najbardziej im odpowiadającej i najbardziej korzystnej (np. darowizna przedsiębiorstwa). W lipcu rozmawialismy z konsultantem allegro i mówił, że nie ma problemu. Dziś rozmawialismy z Wiktoria Duszyńska - konsultant allegro i jest problem. Ich odpowiedzi się różnią od siebie. Proszę o pomoc. Dziękuję. 

oznacz moderatorów