anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ewidencja - Kasa

kitanss
#8 Zapaleniec#

Cześć, założyłem jdg 16 września, z księgową sie dogadałem że sprzedaje na razie tylko i wyłącznie towary które podlegają zwolnieniu kasie fiskalnej, sprzedaż tylko wysyłkowa, księgowa powiedziała mi, że zapłata za towar musi być tylko i wyłącznie przez przelew i z niego musi jasno wynikać za co on jest i od kogo.

Sprawa się komplikuje gdy ktoś wysyła poprzez paypal - który jest wszędzie i tam nie widać dokładnych informacji. 

Co mogę teraz zrobić? Jak wy sobie z tym radzicie? nie chciałem od razu kupować kasy fiskalnej bo nie wiedziałem czy mi to pójdzie a to jednak dosyć spory wydatek 😕 

Ogólnie posługiwałem się tymi artykułami, ale paypal wszystko mi komplikuje :

https://www.ksiegowego.pl/artykul/zaplata-za-posrednictwem-systemu-pay-pal-a-kasa-fiskalna

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-sprzedaz-bezrachunkowa

https://www.podatki.biz/sn_autoryzacja/logowanie.php5/artykuly/platnosci-za-posrednictwem-paypal-a-z... 

 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

Knowhere
#21 Demiurg#

@kitanss Tyle że na allegro nie ma PayPala - jest natomiast PayU.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kitanss  No właśnie, masz na myśli zapewne payu.

Pokaż księgowej np to :

https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/pisma-urzedowe/ippp2-443-1242-14-2-rr-pismo-wydane-pr...

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kitanss
#8 Zapaleniec#

@Kaliope_Brzeg  Czyli zgodnie z tym co jest napisane pod tym linkiem mogę sprzedawać artykuły odzieżowe (Nawet przez allegro gdzie jest payu) bez kasy fiskalnej? dobrze rozumiem ? - Pytam aby się upewnić czy na pewno rozumiem to co przeczytałem w powyższym linku.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kitanss   Tak, możesz sprzedawać i nie tylko odzieżowe. Wszystkie te, których sprzedaż nie wymaga rejestracji na kasie. Poczytaj o dokumentacji i działaj 🙂

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kitanss
#8 Zapaleniec#

Dobrze, dziękuje ! właśnie czytałem dużo na ten temat ale właśnie zostałem oświecony powyższym artykułem !

Czyli jeśli sprzedawałbym nawet.. gdzieś indziej niż tu i również płatność szłaby przez payu to rozumiem, że nadal powyższy artykuł mnie dotyczy? 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kitanss  Co do innych miejsc sprzedaży wolę się nie wypowiadać bo sama sprzedaję tylko na Allegro ale jeśli wszystko odbywa się na podobnej zasadzie co tutaj to myślę że raczej tak 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kitanss
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, może by ktoś jeszcze się wtrącił do dyskusji w związku z powyższym tematem odnośnie OGÓLNIE sprzedaży w taki sposób ( przelewy payu) ale w innych miejscach niż tutaj? 😉 Bo właściwie w powyższym tekscie oprócz allegro jest mowa również o sklepie internetowym - a więc bramka płatności, więc może to też odnosi się w ten sposób do innych znanych portali które również za pomocą payu przeprowadzają transakcje 😉

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Platforma sprzedaży nie ma znaczenia. Zwolniona jest sprzedaż wysyłkowa płatna na konto.

oznacz moderatorów

kraina1000Marzen
#7 Wielbiciel#

Wiatm. Może dawno był wątek to ale powiedz mi czy patrzysz na limit 20tys ?? Czy do oporu handlujesz przez Allegro. Wpłaty P24, PayU i zestawienie wpłat jako dowód najlepiej do takiej ewidencji?? Jak to u Ciebie po latach chodzi.? Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kitanss niestety kasę musisz mieć , płatność kartą kwalifikowana jest jako gotówkowa . 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria  A ziemia jest płaska. Nie mąć chłopakowi w głowie i nie pisz bzdur.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_BrzegPłatność kartą płatniczą nie jest uznawana przez organy podatkowe za płatność za pośrednictwem banku, w związku z czym przy takiej formie płatności podatnik nie może skorzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej przewidzianego w pozycjach 36 oraz 37 załącznika do rozporządzenia w sprawie zwolnień z kasy fiskalnej.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-platnosc-karta-platnicza-a-zwolnienie-z-kasy-fiskalnej

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria   poczytaj sobie , zwłaszcza tę część dlaczego płatność kartą uprawnia do zwolnienia z kasy  :

https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/pisma-urzedowe/0114-kdip1-3-4012-112-2018-2-isk-zwoln...

 

"Zgodnie z ust. 3 w art. 63 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz. U. 2017.1876), rozliczenia bezgotówkowe przeprowadza się w szczególności:

1.poleceniem przelewu;
2.poleceniem zapłaty;
3.czekiem rozrachunkowym;
4.kartą płatniczą (debetową lub kredytową).
 

Przy czym zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy - Prawo bankowe określenie karta płatnicza oznacza kartę płatniczą w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (Dz. U. 2017.2003), która również uważa płatność kartą za transfer środków pomiędzy rachunkami bankowymi. Zgodnie bowiem z art. 2 pkt 15a tej ustawy karta płatnicza oznacza kartę uprawniającą do wypłaty gotówki lub umożliwiającą złożenie zlecenia płatniczego za pośrednictwem akceptanta lub agenta rozliczeniowego, akceptowaną przez akceptanta w celu otrzymania przez niego należnych mu środków, w tym kartę płatniczą w rozumieniu art. 2 pkt 15 rozporządzenia (UE) 2015/751.

Przy płatności kartą płatniczą kwota zapłaty zostaje zatem przetransferowana z rachunku właściciela karty (nabywcy Usługi) na rachunek odbiorcy płatności (Spółki), a płatność jest dokonywana za pośrednictwem podmiotu zajmującego się procesowaniem płatności oraz podmiotu akceptującego płatność. Spółka otrzymuje zatem w całości zapłatę za transakcję za pośrednictwem banku na swoje konto.

Spółka będzie miała zatem prawo do korzystania ze zwolnienia z ewidencjonowania obrotu przy pomocy kasy rejestrującej w przypadku płatności z tytułu sprzedaży za pośrednictwem jednej ze wskazanych w stanie faktycznym form płatności. Oczywiście musi przy tym posiadać dowody dokumentujące dokonanie płatności oraz posiadać ewidencję, z której jednoznacznie będzie wynikać, jakiej konkretnie transakcji dotyczyła zapłata."

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg nie pierwszy rok prowadzisz dzialalność i pewnie niejedną mialaś kontrolę . Dyskutować możemy sobie tutaj , ale z urzędasami raczej nie polecam .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria  Dokładnie. Kontrolę miałam niejedną i wciąż korzystam ze zwolnienia z kasy fiskalnej 😄 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg widać dobrze trafiałaś i życzę Ci aby dalej tak było . Ja już parę razy poślizgnąłem się na interpretacji prawa przez urzędnika 😑

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria płatność kartą jest uznawana za gotówkową przy płatności na terminalu, a nie online. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

akcesoria-net-pl róbcie jak uważacie , kasa fiskalna to obecnie niewielki koszt , a czepliwość kontolujących często przekracza granice przyzwoitości . Spokojność ducha więcej warta .

oznacz moderatorów

co-labo
#8 Zapaleniec#

przy sprzedawaniu dużej ilości przedmiotów - dane zaciągam automatycznie i w 3 kliknięcia mam wystawione wszystko w programie. Na kasie musisz stukać cały czas.

I zaskoczę Cię bo akurat dzisiaj zakończyły się czynności sprawdzające u mnie (tak nie nazywają już tego kontrolą) - nie trzeba mieć kasy jeśli nie otrzymujesz gotówki lub klient odbiera u Ciebie na miejscu i płaci kartą/przedpłatą i czymkolwiek co wpływa na konto bezpośrednio. Tak mi powiedziało 3 urzędników z różnych urzędów. 

 

oznacz moderatorów