anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmienimy zasady zbycia konta firmowego

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Obecnie możecie zmienić dane przedsiębiorstwa na koncie firmowym – na przykład wtedy, gdy Wasza jednoosobowa działalność gospodarcza została wniesiona do spółki (aport) lub gdy została przekształcona w spółkę prawa handlowego, której jesteście jedynym wspólnikiem.

16 października 2023 r. zmienimy zasady.

Zmiana podmiotu działającego na koncie firmowym będzie możliwa dla przypadków prawnych – czyli wtedy, gdy zbyciu towarzyszy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Nie będzie to dotyczyć sytuacji, w której przedsiębiorstwo zostało nabyte w ramach spadku lub ustanowiony został zarządca sukcesyjny – w tym przypadku zmiana powinna być widoczna w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Tutaj przeczytacie więcej o aktualnych zasadach zmiany danych przedsiębiorstwa na koncie firmowym.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

sonic_empire
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, jak mam rozmienić pojęcie - „gdy zbyciu towarzyszy wpis do Krajowego Rejestru Sądowego”? Jestem udziałowcem S.C czy jeśli sprzedam to przedsiębiorstwo do Sp. Zoo to czy wtedy będzie możliwa zmiana danych firmowych konta allegro?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, masz na końcu napisane tylko wyjątki: Nie będzie to dotyczyć sytuacji, w której przedsiębiorstwo zostało nabyte w ramach spadku lub ustanowiony został zarządca sukcesyjny – w tym przypadku zmiana powinna być widoczna w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

oznacz moderatorów

sonic_empire
#7 Wielbiciel#

@nat_not@nat_not Proszę się jeszcze wypowiedzieć w tej kwestii. Chcę widzieć na czym stoję zanim podejmę jakieś kroki prawne 😉 @LEW433 Dzięki! 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

👍

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@sonic_empire widzimy, że w tej samej sprawie skontaktowałeś się z nami przez formularz kontaktowy. Przed chwilą poprosiłam doradcę, aby jak najszybciej odpowiedział na Twoje zgłoszenie nr 43533394.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów