anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znak towarowy

elciarym
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie 

Mam takie pytanie allegro usunęło mi aukcje bo sprzedający X stwierdził, że jest to podróbka. 

Sprzedający X zastrzeg sobie nazwę. Na moim towrze nie było tej nazwy, tzn. Towar robiony przez producenta pod nasza nazwa. 

Po kontakcje z allegro otrzymałem odpowiedź, że mam skontaktować się z  firmą x, oczywiście tak zrobiłem tłumacząc, że produkt jest produkowany dla Nas z naszym logiem, nie wiele to dało, otrzymałem odpowiedź, że mam od niego kupić towar i potem mogę go sprzedać. 

AA dodam że sprawdziłem firmę X w urzędzie Patentowy i tylko znak graficzny jest zastrzeżony

Czy jest jakies wyjście z tej sytuacji?(bo. Allegro ewidentnie jest po stronie X)

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

@elciarym Tu było już kilka takich opisów i żadne nie miało rozwiązania.Allegro ma swój system i nikt nie wiem na czym on polega.Może zmienić w jakiś sposób nazwę, zostawić sugestię albo coś w opisie.

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

Jeżeli obydwoje jesteście odbiorcami produktu personalizowanego (czyt. wypuszczacie pod wlasnym logo) to macie do tego prawo o ile nie są one takie same lub złudnie podobne(znaki towarowe). Najszybsza droga to w tej chwili zgloszenie na policję nieuczciwej konkurencji, zapukają przedstawią się i w najlepszej opcji tamci się wystraszą i zdejmą blokadę, jeżeli nie to do sądu a tam jeszcze możesz ugrać odszkodowanie za straty spowodowane blokadą sprzedaży wywołaną z winy tamtego sprzedawcy. 

 

Jednakże zanim podejmiesz działania zapoznaj się dokładnie z stroną urzędu patentowego i regulacjami dotyczącymi znaków towarowych. 

oznacz moderatorów

elciarym
#8 Zapaleniec#

Nasze loga nie mają nic wspólnego ze sobą, są dwa różne 

Allegro działa tak, że bierze korzyść tej większej formy, bo ma z tego lepsza korzyść-wiadomo!!

Nadmienię tylko że, właściciel firmy potwierdził, że ma wyłącznie zastrzeżony znak towarowy, którego na moim towarze nie ma. 

Specjalnie składałam zamówienie na kilkanaście tysięcy sztuk bo fabryka nie chciala mniejszej ilości wyprodukować i tak pozostało mi chyba resztę zniszczyć  😑

Na tych czatach z allegro, to nie ma z kim gadać, bo każdy jedno i to samo kontaktować się z firmą X

I tak to wspierają Polskie biznesy! Lepszy sprzedający z zagranicy

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Może uściślijmy: @elciarym wskazujesz jako powód zamknięcia twojej oferty "... stwierdził, że jest to podróbka". Jaki to ma związek ze znakiem towarowym?

Jeżeli zamówiliście u producenta ten sam towar ale każdy z własnym znakiem to o jakiej podróbce mówimy? To jest ten sam towar a nie podróbka.

Prawa do znaku towarowego to zupełnie inna rzecz. Jeżeli macie prawo do oznakowana swoim znakiem tej grupy towarów, to wszystko jest OK.       

oznacz moderatorów

elciarym
#8 Zapaleniec#

Towar jest identyczny z wyglądu ale logo na nim jest moje na pudełku również i na płycie która jest w zestawie też jest moje logo. 

Jest jeden element na towarze który mogę zmieć i może wyglądać inaczej niż oryginał. 

Przecież na polskim rynku jest masa towarów podobnych do siebie z inny logo i jakoś nic się z tym nie dzieje 

Sprzedwca firmy x że mam od niego kupić i mogę wtedy sprzedawać, a te 600 sztuk co mi zostało muszę chyba wpisać w protokół jako uszkodzone, bo nie mam Ju pomysłu jak to dalej ugryźć. 

Lub wystawić ponownie towar, i pewnie za jakiś czas konto mi zablokują 

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Dalej nie rozumiem. Czy kupując od producenta lub pośrednika miałeś jakieś ograniczenia co do sposobu lub obszaru sprzedaży? Czy firma, która każe ci kupować u siebie ten towar jest jego producentem? Czy może ma wyłączność do sprzedaży na tym rynku? 

Allegro zamykając ci ofertę musiało mieć informacje o prawach zgłaszającego do wyłączności czy to do wzoru towarowego czy rynku. Na pewno powinieneś otrzymać taką informację bo nie chce mi się wierzyć, że ograniczyli się do czyjegoś stwierdzenia że twój towar to podróbka. 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@alf_sa Rozwiązanie czy wojna?😁

oznacz moderatorów

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

W tym wypadku, nie powinno być mowy o zamykaniu ofert, oboje zakontraktowaliście produkcje z własnym logo więc jest to INNY produk. Podróbka byłaby gdybyś podszywał się pod logo tego drugiego sprzedawcy.

Dopytam jeszcze czy aby nie jest problem w tym, że Ty lub drugi sprzedawca nie korzystacie z jednych kodów EAN?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@elciarym  najprościej:

1) dobra kancelaria prawna

2) Pismo z kancelarii do firmy X że to ONI POPRZEZ SWOJE  ZGŁOSZENIE BLOKUJJĄ CI SPRZEDAŻ zupełnie innego produktu

3) jełsi firma X natychmiast nie wycofa informacji z allegro sprawa no sadu o działanie na szkode

4) Jesli nie naruszasz tego co opatentowali możesz im od razu w pierwszymn piśmie wyliczyc jakie ponosisz straty i jakiego odszkodowania bedziesz żądał

5) po takim piśmie firma X myśle że sama zgłosi sie do allegro że wyjasnili z Toba sprawe wówczas allegro odblokuje Ci sprzedaż

6) dobrze by było mieć podkładkę w postaci umowy z firmą w której zlecaliście produkcje, jeśli macie taką umowe to znaczy że ta druga firma nie zastrzegła że produkt o danych parametrach ma być produkowany wyłącznie dla nich

7) jełsi naruszasz cokolwiek co oni opatentowali - no cóż wówczas nic nie poradzisz.

 

oznacz moderatorów