anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znikające oferty z wyszukiwarki..... lub brak moich produktów w wynikach wyszukiwania

moodbazaar
#8 Zapaleniec#

Witam
Niedawno rozpocząłem przygodę z  nowym kontem firmowym na allegro.
Na chwilę obecną sprzedajemy poduszki gobelinowe, wystawionych mam około 130 wzorów.

Dziwiła mnie w ostatnich paru tygodniach praktycznie zerowa sprzedaż mimo niedawno dodanego smarta i innych form wysyłki. Statystyki wejść też są niemal zerowe.. 

Poradźcie o co może chodzić bo wpisując "Poszewka gobelinowa" na  177 wyników  wyświetla tylko 3 moje ze 130 ...

W tytułach aukcji mam  zawarte frazy tj.
"poszewka gobelinowa kwiaty słoneczniki peonie"
"poszewka gobelinowa bokser i kot"
"Poszewka gobelinowa kwiat owoce lasu maliny jagody"

itp.

Z góry dzięki za pomoc

 

 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

Halfrunt
#18 Luminarz#

Od około miesiąca coś złego stało się z tą wyszukiwarką, jest coraz więcej postów że nagle sprzedaż spadła do 0. 

Niektórzy próbują zmieniać nazwy, inny podpinają się pod produkty w katalogu innych, 

Ja reklamuje się w ads. 

Są też tacy co się stąd wynoszą, chociaż nie zabardzo jest gdzie. 

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

No i wakacje, kto by tam myślał o poduszkach 😀

oznacz moderatorów

moodbazaar
#8 Zapaleniec#

Na innym koncie w zeszłym roku sprzedawały się całkiem fajnie... Szczególnie że w ofercie mam sporo sezonowych.  Dziwi mnie to wyszukiwanie. Jak wpiszesz samo gobelinowe 6000 produktów..  poszewka gobelinowe 177.

Chyba rzeczywiście ludzie z **piiip**a co przeszli do allegro robią im krecią robotę..

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Powodem są ciasteczka przeglądarki, coś tam wpisali, że blokuje wyszukiwanie na allegro, a moderatorzy i dział techniczny zwala winę na psikusy przeglądarek. Póki klienci nie wyczyszcza przeglądarek, póty nie będą widzieli 90% Allegro. A tego nie zrobi większość użytkowników. Znajomi też kupili towar poza Allegro, bo nie mogli go znaleźć w serwisie. Wyczyścili ciasteczka i zdziwieni ile tu tego było....

Ale nadal dział techniczny nie widzi tutaj problemu, dla nich wystarczy zainteresowanym (czyli ułamek klientów) doradzić czyszczenie przeglądarek. Po prostu pogratulować.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes ??? 90 % ja z paru tysięcy które są widzę 0 😞

11123e.png

to samo autor wczorajszego wątku jak szukałem jego skrzyni biegów po dokładnej nazwie 😞

skrzyn.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MANTA_05
#9 Pomysłodawca#

ciastka wyczyszczone, nic to nie pomogło...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@moodbazaar poproś swoich klientów żeby se przeglądarki poczyścili 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

prezi55
#7 Wielbiciel#

Też mam problem z wyszukiwarką allegro, nie wyszukuje mi wszystkich ofert jak wpisuje w wyszukiwarce takie słowa: nbox, pace 7241, bsla, bska, bxzb, bzzb, dsi83 , część ofert jest niewidoczna, ale jak się wyloguje ze swojego konta allegro i nie jestem zalogowany to podane oferty wyszukują się w całości.  Na przykład oferta 9166288961 nie jest widoczna w wynikach wyszukiwania gdy jestem zalogowany. Po zalogowaniu dla słowa bsla znajdowane jest tylko 39 ofert a jak się wyloguje ze swojego konta wyszukuje się 64 ofert. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@prezi55 wyczyść se ciasteczka, historię itp. to zobaczysz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

prezi55
#7 Wielbiciel#

wszystko wyczyszczone, ten sam problem na dwóch komputerach, dwóch przeglądarkach  i na telefonie.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@prezi55 pisałam już w innym wątku, dokładnie tutaj, że obecnie mogą występować problemy z wyświetlaniem wszystkich ofert. Nasz zespół techniczny pracuje już nad rozwiązaniem, ale przepraszamy za te utrudnienia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ pracujcie, pracujcie nie mam zamówień od wczoraj i właśnie sprawdziłem na przeglądarce bez czyszczenia ciastek że moje oferty ( popularne hasło wyszukiwania ) a w zasadzie żadne oferty nawet konkurencji się nie wyświetlają prócz 4 z Lokalnie używanych, to samo było kilka dni temu miałem same z Lokalnie może ta wskazówka coś pomoże 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kostas11  napisał(a):

@_HolaOla_ pracujcie, pracujcie nie mam zamówień od wczoraj i właśnie sprawdziłem na przeglądarce bez czyszczenia ciastek że moje oferty ( popularne hasło wyszukiwania ) a w zasadzie żadne oferty nawet konkurencji się nie wyświetlają prócz 4 z Lokalnie używanych, to samo było kilka dni temu miałem same z Lokalnie może ta wskazówka coś pomoże 🙂


Tak samo miałem. Z lokalnie było najwięcej aukcji w wyszukiwaniu, a braki były z głównego.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

moodbazaar
#8 Zapaleniec#

Czekamy na info jak sprawa zostanie rozwiązana...  Pobieracie abonament ( akurat mam na myśli inne konto firmowe) a sytuacja taka sama z problemami wyszukiwania.. ok abonament się opłaca jeżeli przewyższa się próg zamówień w miesiącu, ale przy układzie że oferty się nie wyszukują a sprzedaż leci na łeb na szyję, mam nadzieję ze zaoferujecie jakieś zwroty lub gratyfikacje.

oznacz moderatorów

MANTA_05
#9 Pomysłodawca#

Marzenie ściętej głowy, jak zwykle będzie to nasza czyli sprzedawców wina, że nasi klienci - zwłaszcza ci potencjalni klienci którzy nigdy nic u nas nie kupili wyczyścili ciastka a my powinniśmy wiedzieć chyba wróżąc ze szklanej kuli, że będą chcieli coś kupić z naszego asortymentu.... chyba trzeba przygotować jakąś odezwę na facebooku- np Chcesz cos kupić na Allegro - wyczyść ciastka, bo serwis jest w trybie wakacyjnym i nic nie zobaczysz...

oznacz moderatorów

prezi55
#7 Wielbiciel#

ale wyczyszczenie ciasteczek nic nie daje, tylko jak się wylogujesz ze swojego konta na allegro w wyszukiwarce są pokazywane wszystkie oferty.

oznacz moderatorów

AndrzejPolot
#1 Nowicjusz#

Chyba słabo pracuje...nadal przy wyszukiwaniu czegokolwiek trzeba to zrobić w oknie incognito lub czyścić przeglądarkę. Inaczej nie widać wszystkich ofert

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Lata temu wystarczyło wpisać w przeglądarkę pierwsze trzy litery i wyskakiwały już trafne podpowiedzi.Każda kolejna litera zawężała wyszukiwanie.Na dzień dzisiejszy wpisując całą frazę wyskakuje od kilku do kilkudziesięciu stron produktów niezwiązanych z wyszukiwaniem.

Np.szukam klocków hamulcowych przód do Suzuki SX4.Wyskakuje mi kilkadziesiąt stron z klockami do innych modeli.Do tego przód, tył, tarcze hamulcowe (których nie szukam).Owszem, można zawęzić wyszukiwanie poprzez wpisywanie w dodatkowych rubryczkach, model, rok, poj.silnika ale nadal wyskakują i przód i tył oraz tarcze i ile zmarnowanego czasu.Dzisiejsza wyszukiwarka Allegro to porażka.Gdyby to ode mnie zależało Ci co tak przeglądarkę spi......li wylecieliby na zbity pysk.

Klienci z którymi rozmawiam po transakcji twierdzą, że na oferty w Allegro trafiają nie przez wyszukiwarkę Allegro tylko przez Google, bo w wyszukiwarce oferty znaleźć nie mogli, chociaż wpisywali konkretny model.A nie sprzedaję przedmiotów,  które występują masowo.Czasem są to pojedyncze i jedyne sztuki na całym Allegro.

Cofając do tyłu, kiedyś wejść na ofertę w ciągu 5 dni było od 500 do 1000, dzisiaj od 5 w porywach do 20, czyli coś jest na rzeczy.

oznacz moderatorów

moodbazaar
#8 Zapaleniec#

ART_FOTO

Zgadzam się w 100% , niestety wynika to z ciągłego poprawiania czegoś co jest dobre na coś co ma być "Lepsze". Starają się zrobić serwis na   -  ama ama zo na gdzie  - z tego tytułu że masa ludzi z tamtąd przeszła do allegro szczególnie jeśli chodzi o wyższe stanowiska, a porządni informatycy uciekają z allegro do innych lepiej płacących firm i taki jest efekt... nawet śmiałem się ostatnio  że chyba ama im wysłało pare koni trojańskich. Kolejna kwestia to chęć promowania " Lepszych sprzedawców" która  przynosi wręcz odwrotny skutek. Tak jak pisałeś kiedyś wyszukiwanie na allegro szło po słowach kluczowych a były nimi słowa w tytule.  Najprostsze wyszukiwanie w c, c++, a nawet w pascalu jest lepsze od tego co teraz porobili dodając milion nikomu nie potrzebnych warunków w samym wyszukiwaniu podstawowym...

Kodatkowe opłady, abonamenty, prowizje od prowizji....
Podam Pewien przykład totalnej praranoji bo mało osób na to zwraca uwagę -
- prowizja allegro jest liczona od kwoty zakupu + od ceny wysyłki.
Miało to ukrucić wystawianie rzeczy za przysłowiowe 1 zł i wysyłkę za 50, rozumiem i popieram

ALE!!!  prowizja od wysyłki na ten moment nawet jak sprzedaj się przez wysyłkę allegro to prowizja od ich wysyłki  też jest liczona in+...    i do tego opłata tranzakcyjna!!!!! z abonamentem czy bez dodatkowa 1 zł lub mniej.....

Przykład:  masz opcję sprzedaży ze smartem do 45 zł - jak sprzedasz coś  za 44 zł czyli smart już nie wchodzi ---> wysyłka inpost ---> ty dostajesz 44 zł - klient płaci 52,99  czyli + 8,99 za przesyłkę które idzie do allegro.
prowizje allegro :

Prowizja od sprzedaży  -5,42 zł
Jednostkowa opłata transakcyjna  1 zł
Allegro Paczkomaty InPost 1,49   

-gdzie i tak musisz mieć swoją umowe z inpostem i gwarantować ( opłacać) minimum wysyłkę za 350 zł - z tego co pamiętam- miesięcznie

łącznie od 44 zł 7,91 prowizji alletro   ---  czyli jakieś 17 % z hakiem...
Tak wyglądają zmyślnie ukryte koszta dodatkowe 

pomijam  koszt opakowania 

 

 
oznacz moderatorów