anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zrobiłem przelew na allegro, dlaczego pieniądze nie wpłynęły mi na konto Allegro Finanse?

MiG1177
#2 Obserwator#

Muszę zrobić zwrot pieniędzy za zamówiony u mnie towar, gdyż pani zrezygnowała z zakupu, ale nie mogę bo nie mam już takiej kwoty na allegro, chciałem wpłacić pieniądze na konto allegro, zrobiłem przelew i pieniądze nie dotarły na moje konto. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

MiG1177 i nie dotrą , wrócą do źródla ich nadania . Nie da się doładować konta AF 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MiG1177 Nie da się zrobić przelewu na własne kont na Allegro, musisz oddać kupującemu bezpośrednio na jego konto bankowe. Skontaktuj się z klientem i poproś o nr. konta bankowego.

oznacz moderatorów

MiG1177
#2 Obserwator#

Dzięki wielkie, szkoda bo chciałem mieć wszystko poukładane na koncie i jak mam nie zrealizowane zamówienie, to myślałem, że je zakończę robiąc zwrot pieniędzy. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MiG1177 Pewnie masz teraz nadpłatę za usługi Allegro, bo pieniądze wpłynęły tu; https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

Nie zasilisz swojego salda PayU w celu zwrotu wpłaty. Zwróć zwykłym przelewem na konto wskazane przez kupującego. Jeżeli Allegro odmówi Ci zwrotu prowizji, złóż odwołanie; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym i dołącz potwierdzenie zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@MiG1177 Ewentualnie możesz też zaczekać, aż ktoś coś u Ciebie kupi i wpłaci na AF pieniądze co najmniej w takiej kwocie, jaką masz do zwrotu (z tym, że to też może potrwać, a kupujący nie powinien czekać na zwrot pieniędzy dłużej niż 14 dni).
Aby zapobiec tego typu przypadkom w przyszłości, możesz wyłączyć automatyczne wypłaty albo ustawić je tak, by miały miejsce tylko jednego dnia tygodnia lub od określonej kwoty w górę (możesz też połączyć oba te warunki).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów