anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwiększona prowizja od sprzedaży z 10 % - 13 %

waciik
#7 Wielbiciel#

Witajcie,

Od jakiegoś czasu moja sprzedaż zostaje obciążona prowizją od sprzedaży licząc od kwoty brutto zamiast 10% + 1 zł za każdą sprzedaż bez względu na cenę 13% + 1 zł za każdą sprzedaż. Nie mam abonamentu allegro bo przy moich rozwijających się 30 sprzedażach w ciągu miesiąca jeszcze mi sie to nie opłaca na tym etapie, chyba że się mylę to mnie uświadomcie proszę. 

Czy ktoś z was odnotował również wzrost prowizji którą płacimy allegro od każdej sprzedaży ? Nie wspomnę, że co to za pomysł liczenia prowizji od kwoty brutto ?? kto to wymyślił ?? Przecież nasz zarobek jest od kwoty netto nie brutto, zakładam że jest to tak zrobione żeby ładniej wyglądała i tak duża nawet bardzo duża wg mnie prowizja od sprzedanego towaru. 

 

Dajcie znać proszę czy wam też wzrosła ostatnio prowizja ? Czy to z powodu jakiejś zmiany, czy po 6 miesiącach skończyła mi się jakaś promocja ? nie wiem o co tu chodzi.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

magic-trinkets
#9 Pomysłodawca#

Goła prowizja to jedno, ale jak chcesz mieć sprzedaż na przyzwoitym poziomie, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami.
Mi całkowite koszty wzrosły z 20%, na 25% z całkowitego utargu.
Jeżeli będziesz się opierał tylko na podstawowej prowizji, nie rozwiniesz sprzedaży i pozostaniesz cały czas na 30 sprzedanych w miesiącu.

oznacz moderatorów

waciik
#7 Wielbiciel#

Magic co masz na myśli mówiąc dodatkowe koszty ? Przez co Ci te koszta wzrosły ? Bo mam wrażenie, że u mnie nagle same bez przyczyny wzrosły, dlatego że nie zmieniałem nic w swoich ustawieniach. 

W jaki sposób mam się oprzeć na nie podstawowej prowizji ? Rozwiń proszę ? Czy chodzi Ci o wyróżnianie produktów i inne opcje dodatkowe ? Jeżeli tak to jakie przynoszą skuteczne zwiększenie sprzedaży ?

oznacz moderatorów