anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot allegro smart, czas zwrotu od kupujacego

Manka54321
#8 Zapaleniec#

witam. klient kupił u mnie kilka przedmiotów, tak aby mu wyszło z dostawa ponad 40zl,aby mieć darmowa dostawę. wysłałam zamówienie. 3go stycznia 2023 kupujący zgłosił zwrot towaru. dziś  mija 14 dni od zgłoszenia. czy musze przyjmować ten zwrot??

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Manka54321
#8 Zapaleniec#

ten zwrot jeszcze nie wyruszył w droge.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Manka54321 a znasz ustawę konsumencką ?????

Kupujący ma 14 dni na odstąpienie i 14 dni od odstąpienia na odesłanie, czyli możesz dostać paczkę po miesiącu i tak musisz przyjąć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Manka54321
#8 Zapaleniec#

odstąpiła od umowy 3.01.23. a dzis jest 17.01.23. czyli nie musze tego przyjmowac?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Manka54321 jak posałem wcześniej ,. jeśli zwrot do Ciebie dotrze przyjąć musisz .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Manka54321 musisz bo odstąpienie jest ważne, ale możesz potrącić za bezumowne korzystanie z Twojej własności 🙂

Ale jak miał darmowy zwrot w smart i minął termin ważności kodu to raczej nie odeśle 😄

Nie napisałeś czy odesłał czy nie ????

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 a miałem taką sytuację , nie ponaglam klientów , ale minał miesiąc od odstąpienia więc walnąłem odmowę zwrotu środków podpierając się przekroczeniem czasu na zwrot i o dziwo bach DYSKUSJA , w której oczywiście zgadzam się na zwrot po terminie bo co mi przeszkadza, zwrot klientka nadała w ramach smart tyle ,że to szło Pocztą , a tam etykieta ma chyba ważność 30 dni .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria to nie wiedziałem że poczta ma 30 dni 🙂

też przyjmuje zwroty po terminie itp. co mi szkodzi 🙂 a nie rozumiem sprzedawców co siedzą i liczą kiedy minie 14 dni, taki klient pójdzie następnym razem do konkurencji a potem płacz czemu mi spada sprzedaż 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 też nie wiedziałem  ,ale teraz wiem i Ty też .😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Manka54321 Klient odstąpieniem od umowy prawo własności do towaru przeniósl na Ciebie  ,tak czy siak więc zwrot musisz przyjąć niemniej masz prawo potrącić klientowi za bezprawne użytkowanie czy przetrzymywanie przedmiotu . 

oznacz moderatorów