anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot dla zakupu

bikesport_rowery
#7 Wielbiciel#

Kupujący dokonał zakupu towaru ( rower) 22.05.2021,  w dniu 08.06.2021 zgłosił zwrot towaru. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy zwrotu towaru. Proszę o wyjaśnienie mojej konkluzji czy wobec tego, że od zakupu minęło już ponad 14 dni mam obowiązek przyjęcia zwrotu w przypadku gdy dotrze ona do mnie? Pomijając oczywiście fakt, że się pewnie okaże, że rower był użytkowany:(

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@bikesport_rowery Po zgłoszeniu zwrotu kupujący ma 14 kolejnych dni na wysłanie przedmiotu. Jeśli to zrobi w tym czasie, musisz uznać zwrot, nie ma znaczenia kiedy przesyłka dotrze do Ciebie. W sumie kupujący ma 28 dni na odesłanie - 14 dni na zgłoszenie zwrotu + kolejne 14 dni na odesłanie. Dni liczą się nie od zakupu, tylko od otrzymania towaru przez kupującego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bikesport_rowery ma 14 dni na odstąpienie i 14 dni na odesłanie od odstąpienia liczy się nadanie a nie kiedy otrzymasz 😞 czyli jak przeciągnie na maxa to może nadać 28 dnia od odebrania towaru 😞

A tu masz w razie co podstawę do obniżenia zwrotu jak sprzęt będzie używany ponad dozwolone 🙂

Art. 34. 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące
wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia
charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował
konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9

________
Κώστας
oznacz moderatorów

adrian1984adi
#2 Obserwator#

Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@bikesport_rowery Możesz poczekać aż zwrot dotrze do Ciebie, żeby ocenć stan roweru. Jeżeli był używany, masz prawo pomniejszyć kwotę zwrotu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@bikesport_rowery Kupujący w sumie ma 28 dni(14 dni na oświadczenie zwrotu i 14 dni na wysłanie), ty masz 14 dni na zwrot ale możesz się wstrzymać do czasu zwrotu towaru, przyjdzie ocenisz i oddasz ile się należny.😁

oznacz moderatorów

adrian1984adi
#2 Obserwator#

Dziękuję za informacje

oznacz moderatorów