anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kosztów kupującemu

crleo
#7 Wielbiciel#

witam, 

Jeżeli klient zakupił towar a potem bez powodu piszę o zwrot kosztów to jest normalnie ? 

Ile mam czasu na zwrot kosztów dla kupującego ? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli sprzedaleś jako firma w ciągu maksymalnie 14 dni od odtąpienia do umowy . UK mówi niezwłocnie , ale termin 14 to dniowy jest dopuszczony . Jeśli sprzedałeś prywatnie zwrotu nie musisz przyjmować .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@crleo Piszę czy Pisze ? A jako osoba prywatna nie masz obowiązku przyjmowania zwrotu. Masz obowiązek ew. rozpatrzenia reklamacji ( jeżeli zgłosi)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

crleo
#7 Wielbiciel#

To mogę wysłać towar kupującemu a w dyskusji powiedzieć że nie przyjmuje zwrotów ? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Nawet nie musisz odsyłać . Produkt należy do niego i zapłaci za przesyłkę to odsylasz , a jeśli nie zapłaci podaj mu adres gdzie może odebrać osobiście .

oznacz moderatorów

crleo
#7 Wielbiciel#

A gdzie mogę dokładniej o tych zwrotach przeczytać na allegro? 

Bo sytuacja wygląda tak że on zakupił u mnie towaru na 1000+ zł Ale zapytał czy jest możliwość wysyłki do Irlandii. Powiedziałem że tak ale musiałbym sprawdzić ile będzie kosztowała dostawa.

Kupujący zrobił zakup i ja mu napisałem po 5 dniach że musiałbym Pan dopłacić z 30 zł za dostawę. On odrazu zgłosił probłem że nie wysłałem mu w czas towar i chcę zwrot. 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@crleo czemu nie było tych informacji w pierwszym poście, wszystko zależy jaka była oferta i rodzaje wysyłek ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

crleo
#7 Wielbiciel#

Oferta była zwykła. Wysyłka przez pocztę. Czas wysylki natychmiastowa czy w ciagu jednego dnia. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@crleo a podał adres polski ? poinformuj klienta że jak chce za granicę ma dopłacić jak nie wysyłasz na adres polski zgodnie z ofertą.

Zwrotów nie masz obowiązku przyjmować jako osoba prywatna 🙂

Sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu w ramach odstąpienia od umowy w następujących sytuacjach
  • jest osobą prywatną, czyli nie prowadzi działalności gospodarczej lub zawodowej (przyjęcie zwrotu zależy wtedy tylko od jego dobrej woli)

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/kiedy-sprzedajacy-moze-odmowic-p...

________
Κώστας
oznacz moderatorów