anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kosztów za odstąpienie od umowy

DlaYou
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,
przeczytałem parę tematów lecz za każdym razem inna informacja.

Opiszę problem, Kupujący zakupił 1 przedmiot + zapłacił za wysyłkę Paczkomat Inpost ponieważ nie posiadał smarta. Paczka w paczkomacie od dnia 22.11 lecz po paru godzinach klient odstąpił od umowy z powodem zakup przez pomyłkę. Paczki nie odbierze i jak to teraz wygląda.
Czy muszę zwrócić jako firma kwotę za przedmiot + tyle ile zapłacił za wysyłkę, czy tylko za sam przedmiot. 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@DlaYou za towar i najtańszy zwykły sposób wysłania rzeczy. Czyli jeśli np. obok Inpostu za 10,95 miałeś przesyłkę pocztową za 8,99, to oddajesz cenę + 8,99 zł. Jeśli Inpost u Ciebie był najtańszą formą dostawy, to oddajesz pełną kwotę.

oznacz moderatorów

DlaYou
#8 Zapaleniec#

@medalik_2009 A czy wyniknie jakaś płatność za zwrot przesyłki? 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@DlaYou w przypadku inpost zwrot nieodebranej paczki jest bezpłatny.

oznacz moderatorów

Client:115182463
#7 Wielbiciel#

No to zależy jak masz ustawione czy ty płacisz za wysyłkę przy zwrocie czy klient. 

Mam nadzieje że pomogłem 🙂

oznacz moderatorów

DlaYou
#8 Zapaleniec#

@Client:115182463  Mam ustawione że koszta ponosi kupujący Zrzut ekranu 2023-11-22 154848.png

oznacz moderatorów

Client:115182463
#7 Wielbiciel#

no to rozwiązanie

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Zwracasz kwotę za towar + koszt najtańszej dostawy jaką masz w ofercie.

Jeżeli wysyłałeś poprzez Allegro Paczkomaty, to zwrot jest darmowy (nawet nieodebranej paczki).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@DlaYou Zwracasz koszt zakupu + najtańszą oferowaną przesyłkę w danej ofercie, koszt zwrotu zawsze jest po stronie kupującego, tu jest zero zł ponieważ zwrot paczkomatem jest darmowy.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Jeżeli nie wysłał przez Allegro Inpost tylko normalnie (na umowę własną), to za nieodebraną paczkę będzie musiał zapłacić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak to umowa własna kupującego?

oznacz moderatorów