anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot niepelnowartosciowego towaru

ModnieMieszkac
#7 Wielbiciel#

Prowadzę sprzedaż na allegro jako firma. 

Klient odstapil po 13dniach od umowy i zwrócił zakupiona torebkę. 

Ewidentnie widać że torebka była używana i brakuje paska i ozdobnej zawieszki. 

Czy w takim przypadku mogę odmówić przyjęcia zwrotu albo zażądać rekompensaty za zużycie towaru i wybrakowany zwrot? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@ModnieMieszkac oczywiście możesz pomniejszyć zwrot 

Art. 34. 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy,

________
Κώστας
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Jeśli zakupu dokonał konsument to w tym przypadku ma prawo odstąpić od umowy.

Nie musi być zgody sprzedawcy - on nie ma nic do gadania. Natomiast możesz pomniejszyć zwracaną kwotę o tyle, żeby doprowadzić towar do stanu wyjściowego.

 

PS. Prowadzisz firmę, sprzedajesz w necie i nie znasz takich podstawowych przepisów?

oznacz moderatorów

ModnieMieszkac
#7 Wielbiciel#

Firmę od niedawna prowadzę. Nie muszę wszystkiego wiedzieć od tego mamy was😁

A jak obliczyć wartość zużytego towaru czy to "na oko" obliczyć.  Bo braki typu pasek czy zawieszka to wiadomo

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

nic nie zrobisz miałem taka sam sytuacje spisałem protokół przy kurierze zglosiłem sprawe do allegro, kazali mi wycenić towar i zwócic kwotę jakiś procent kupujacemu.Oczywicie wygrałem spór, allegro staneło po mojej stronie ale powiedzli ze komentarza nie usuną nawet jak przesłem im potwierdzenie przelewu .Aukcja tyczyła sie skarpetek jednorazowych zostały odesłane uzuwane 

komentarz 

"nie polecam - towar słabej jakości - brak przelewu po zwrocie! "

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ModnieMieszkac "Nie muszę wszystkiego wiedzieć od tego mamy was😁" - nas? My tu jesteśmy takimi samymi zwykłymi userami, jak i Ty😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów