anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot od Kupującego (do zamówienia była wystawiona faktura VAT).

iRTViAGD
#8 Zapaleniec#

Klient zgłosił zwrot do zamówienia, do którego była wystawiona faktura VAT. Nie mam obowiązku przyjęcia tego zwrotu, ale pracownik przyjął przesyłkę od kuriera. Jakie mam teraz opcje? Czy mam odesłać towar na koszt Kupującego czy na swój? Jak uzasadnić odmowę zwrotu środków?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Halfrunt
#19 Nestor#

Nie masz obowiązku, ale masz możliwość zwrotu środków, wystaw korektę faktury i wyślij kasę. 

Jeśli jednak idziesz na starcie z klientem, co oznacza np. otrzymanie negatywnej oceny to odmawiasz mu zwrotu środków i prosisz klenta by przysłał kuriera po odbiór jego towaru.

 

Zwróć proszę uwagę na fakt iż samo wystawienie faktury nie może ograniczyć konsumentowi prawa do odstąpienia od umowy, za takiego konsumenta również uważa się osobę fizyczną prowadzącą działalność i dokonującą zakupu bezpośrednio nie związanego z charakterem zawodowym. 

 

oznacz moderatorów

iRTViAGD
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie, lepiej oddać kasę niż się szarpać z klientem i jeszcze zarobić negata (bo tym to z reguły skutkuje, a kupujący i tak dostanie zwrot z Allegro Protect, bo tam zwracają za wszystko każdemu).

oznacz moderatorów