anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot opłaty za promowanie oferty

MAMY ROZWIĄZANIE!
lowiec
#9 Pomysłodawca#


Mam pytanie odnośnie opłaty za promowanie oferty (19zł). 
Sytuacja czysto teoretyczna, ale nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi.

Czy można otrzymać zwrot opłaty za promocję w takiej sytuacji jak poniższa:

Kupujący kupił towar w ofercie promowanej w normalnej ofercie na Allegro (nie lokalnie), zapłacił przez Allegro Finanse a następnie jeszcze przed wysyłką poinformował sprzedawcę o rezygnacji z zakupu. Sprzedawca zwróci wpłatę również przez Allegro Finanse i wystąpi o rabat transakcyjny (zwrot naliczonej prowizji). Czy sprzedawca otrzyma również zwrot opłaty za promowanie oferty, czy wyłącznie zwrot prowizji od sprzedaży?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
Knowhere
#21 Demiurg#

@lowiec Tutaj https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/czy-moge-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-... piszą że "Opłaty za wystawienie przedmiotu i za opcje dodatkowe (na przykład Wyróżnienie oferty) są bezzwrotne (nie zwracamy ich w żadnym przypadku, nawet gdy transakcja nie zostanie sfinalizowana).", więc raczej nie bardzo.
Ale żeby być pewnym na 100%, trzeba by spytać moda, albo napisać do supportu.

 

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
lowiec
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere
Dziękuję za informację. Trochę to dziwne w sytuacji, kiedy to kupujący rezygnuje z zakupu (a ma do tego prawo) natomiast sprzedawca nie na to najmniejszego wpływu. Nie pozostaje nic innego, jak pogodzić się z faktami. Zastanawiałem się nad promowaniem za dodatkową opłatą, ale zdaje się, że jest to dosyć ryzykowne 🙂
Może jednak Allegro pomyśli nad rozwiązaniem problemu, bo niby dlaczego sprzedający ma stracić opłatę za promowanie, kiedy to kupujący wycofa się z transakcji bez podania przyczyny.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@lowiec Spróbuj jeszcze uderzyć tutaj https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=c1581428-a33f-4506-826f-720b60a920c0 żeby się upewnić, czy w tym przypadku rzeczywiście nie zwrócą opłaty za wyróżnienie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
lowiec
#9 Pomysłodawca#

Zrobiłem tak jak sugerujesz. Jeśli dostanę odpowiedź, napiszę tutaj jak to wygląda w rzeczywistości, dla dobra i wiedzy innych.

oznacz moderatorów
lowiec
#9 Pomysłodawca#

Niestety okazuje się, że opłaty za promowanie są bezzwrotne 😞 Jedyna możliwość zwrotu jest w przypadku gdy to pracownik allegro zakończy daną aukcję. W pozostałych przypadkach zasada jest prosta: nie ma zwrotu opłaty za promowanie.

Dowiedziałem się o tym dzięki @Knowhere i odpowiedzi z serwisu Allegro.
Mam już odpowiedź na moje pytanie, może ta informacja przyda się również innym użytkownikom allegro.

Temat zamknięty!

oznacz moderatorów