anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot otwartego towaru

Sklep_Julo
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

Sprzedaję głównie zabawki i akcesoria dziecięce. Dzisiaj otrzymałam zwrot kocyka. Produkt dotarł do mnie bez folii ochronnej w której sprzedaje kocyki (tak jak otrzymuje od producenta), dodatkowo bandama/tekturka w która wsadzony jest kocyk również jest uszkodzona- rozerwana. 

Domyślam się, ze klientka chciała po prostu kocyk rozwinąć i zobaczyć w całości, ale dla mnie ten produkt jest teraz wadliwy i z pewnością nie nadaje się do dalszej sprzedaży jako pełnowartościowy. 

Czy w związku z tą sytuacją mogę odmówić przyjęcia zwrotu czy lepiej zwrócić część kwoty? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@Sklep_Julo nie możesz odmówić, ma prawo rozłożyć obejrzeć i odesłać bez opakowania, musisz w tym przypadku oddać jej całość 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Mozesz pomniejszyc wartosc towaru aczkolwiek kupujaca moze towar obejrzec i sprawdzic tak jak w sklepie by go mogla zobaczyc dotknac etc a tam raczej kocyk jej rozwina do wymacania 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Tylko otwarła i rozerwała tekturkę? Przygotuj się na DUŻO większe akcje. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Np odeslanie lego w siatce bo kartonik poszedl na opal i dyskusja pt nie wolno ci pomniejszyc zwrotu bo moge odeslac bez a potem kto to widzial lego bez opakowania drugi raz sprzedac 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Klient nie widział? No co ty?!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@biosorcerer raczej ,,atrakcje ,,

@Sklep_Julo eee...tam , nie masz wiekszych problemów ?dobrze ,że nie handlujesz welonami ślubnymi , ,,,, tam dopiero wpadają czekoladki 😁

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

nie musi odsyłać z oryginalnym opakowaniem

zwracasz całość  a ten pozwrotowy sprzedajesz jako pozwrotowy bez metek i opakowania. tak, taniej ale nic nie zrobisz

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

No niestety ale musi jesli opakowanie jest integralna czescia towaru np klocki lego zwrot w siatce nie do sprzedania potem jako nowe znalazlem nawet interpretacje instutucji europejskiej ze sprawdzic moze tylko tak jak w sklepie wiec skoro w sklepie nie wypakuja jej klockow tzn ze opakowanie stanowi integralna czesc produktu i zwrot wolno pomniejszyc 

oznacz moderatorów