anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot prowizji

Mario2302
#8 Zapaleniec#
Dzień dobry, 
Sprzedałem klientowi tablet za 3500 tyś zł, allegro pobrało prowizję w kwocie 140 zł
Klient tablet mi zwrócił ale ze względu na uszkodzenie towaru umówiliśmy się poprzez centrum wiadomości ze zwrócę mu 3 000 zł. 
Moje pytanie brzmi. Czy przy niepełnej kwocie zwrotu, allegro zwróci mi prowizję od tej kwoty 3000 zł ?
Pomimo że klient mi zapłacił 3500 zł ?
 
 
 
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

maxr01
#17 Koryfeusz#

Tzn, co? kupujący uszkodził tablet? Chyba Ci nie przyzna zwrotu, będziesz musiał pisać odwołanie, załączyć potwierdzenie zwrotu 3000zł i dopiero wtedy Ci zwrócą prowizje od tej kwoty.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem, o ile otrzymasz zwrot prowizji, to od pełnej kwoty, jaką zapłacił klient.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Obawiam się że zwrotu prowizji może nie być .Tablet sprzedałeś za 3500 a po zgłoszeniu usterek umówiłeś się na 3000 zł .Nie wiem jak w tej kategorii ale u mnie w antykach prowizja jest naliczana w % ale ma swoją górną granicę np. "11% ale nie więcej niż 80 zł" i w twoim przypadku może być tak że będzie ona taka sama od kwoty 3500 zł jak i 3000 zł.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Mario2302  moim zdaniem powinienes otrzymac pełny zwrot. Klient odstepuje od umowy Ty zwracasz środki pomniejszone o utraconą wartość produktu.  Wiec to tak jakbyś przyjmował pełny zwrot wiec i prowizja powinna zostać zwrócona w całości

Wszystko zgodnie z prawem oraz Twoją umową z kupującym

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Mario2302, nie obniżamy kwoty rabatu transakcyjnego proporcjonalnie do zwrotu. Masz prawo obniżyć kwotę zwrotu środków ze względu na ewentualne uszkodzenia. W tym przypadku rabat zostałby przyznany do pierwotnej kwoty, czyli 3500 zł. 

Możliwe jednak, że będziesz musiał się w tej sprawie odwołać za pomocą formularza, ponieważ system nie odnotuje pełnego zwrotu wpłaty. Możesz zostać wówczas poproszony o podesłanie zrzutu ekranu z korespondencji, z której jednoznacznie wynika, że Kupujący został poinformowany o pomniejszeniu zwrotu środków. Na tej podstawie osoba zajmująca się sprawą będzie mogła przyznać Ci rabat transakcyjny.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Mario2302
#8 Zapaleniec#

Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne uwagi. Temat rozwiązany. 

oznacz moderatorów