anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot prowizji

vince1977
#7 Wielbiciel#

Witam prosze o pomoc z następujacym problemem czy to prawidłowe potraktowanie 

-Wysłałem towar kupującemu

-okazało się ze jest uszkodzony   

-zwróciłem wpłatę

-wystąpiłem o zwrot prowizji   załączyłem skan potwierdzenia przelewu 

- otrzymałęm informacje :

Ponieważ ma Pan niską jakość sprzedaży dlatego nie przyznaliśmy Panu zwrotu rabatu transakcyjnego.

Małgorzata Ma...... Zespół Allegro

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

xyz96
#21 Demiurg#

@vince1977 To jest niestety zgodne z regulaminem Allegro, ale moim zdaniem bardzo nieuczciwe. Nie wiem, że to był zwrot towaru w ramach reklamacji, czy zwrot konsumencki bez podania przyczyny. Jeśli to drugie, jest to jeszcze bardziej nieuczciwe, bo Allegro pobiera prowizję od zawartych umów, a po odstąpieniu konsumenckim umowa jest niezawarta. Nie rozwiązana, tylko niezawarta, nie było umowy. 

oznacz moderatorów

vince1977
#7 Wielbiciel#

i to jest zgodne z regulaminem  zeby pobierac prowizej od tranzakcji allegro , gdzie to jest napisane ?   

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@vince1977, prowizja od sprzedaży to tak naprawdę rabat transakcyjny, który jest formą bonusu od Allegro. Nie jest on obligatoryjny. Ponadto, rabat transakcyjny nie przysługuje, gdy kupujący zwróci przedmiot i poda jeden z poniższych powodów:

  • Niezgodny z opisem
  • Nie dotarł na czas
  • Brakujący element
  • Produkt uszkodzony, ale paczka jest cała
  • Wada wykryta podczas użytkowania

oraz jakość Twojej sprzedaży jest niższa niż poziom "neutralny". Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

vince1977
#7 Wielbiciel#

I to jest uczciwe ?  braliscie udzieł w sporze  i nie wspomnielsicie słowem ze sie tak stanie  , nie dyskutowałem o uszkodzeniu lampy    poprostu wzielem to na klate a wy teraz   chcecie zarobic  na mojej stracie  , 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

1. Prowizja od sprzedaży naliczana jest każdorazowo w chwili zawarcia umowy w ramach przeprowadzonej Transakcji.

1. 
W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa umowę uważa się za niezawartą.
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xyz96, kupujący reklamował przedmiot.

  1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy Sprzedający zawarł umowę sprzedaży a Transakcja nie naruszała Regulaminu Allegro, Allegro może przyznać Sprzedającemu w bieżącym okresie rozliczeniowym rabat transakcyjny na świadczenie usług w ramach Allegro.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli to była reklamacja, odmowa zwrotu prowizji jest mniej nieuczciwa, choć zgodna z regulaminem 🙂 

oznacz moderatorów

vince1977
#7 Wielbiciel#

Pytałem sie czy uczciwym jest pobieranie 10% prowizji od tranzakcji ktora sie nie odbyła ? przeciez w tym punkcie  pisze o zawartej umowie a w moim przypadku umowa została rozwiazana  ?

oznacz moderatorów

vince1977
#7 Wielbiciel#
 
No to jak onie pobieraja soiebie prowizje od takiej umowy?
 
1. 
W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa umowę uważa się za niezawartą
 
 
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@vince1977, cytujesz regulamin dotyczący odstąpienia od umowy. W tym wypadku była to reklamacja.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

vince1977
#7 Wielbiciel#

Czy uwazasz ze  , ta uwmowa nie została rozwiazana ? 

czy słusznym jest pobieranei prowizji od rozwiązanej umowy ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@vince1977, nasze działania są zgodne z założeniami regulaminu, który zaakceptowałeś, zakładając konto w serwisie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

vince1977
#7 Wielbiciel#

jeszce raz zadam pytania jak bys mogła udzielic odopowiedzi  w podpuntach 

1 Czy uwazasz ze  , ta uwmowa nie została rozwiazana ? 

2 czy słusznym jest pobieranei prowizji od rozwiązanej umowy ?

i zacutuj prosze freagment regulaminu gdzie pisze ze od rozwiazanej umowy tez pobieracie prowizej

 bo jak do tej pory nie udało Ci się 

oznacz moderatorów

vince1977
#7 Wielbiciel#

jeszce raz zadam pytania jak bys mogła udzielic odopowiedzi  w podpuntach 

1 Czy uwazasz ze  , ta uwmowa nie została rozwiazana ? 

2 czy słusznym jest pobieranei prowizji od rozwiązanej umowy ?

i zacutuj prosze freagment regulaminu gdzie pisze ze od rozwiazanej umowy tez pobieracie prowizej

 bo jak do tej pory nie udało Ci się 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@vince1977, prowizję zwracamy na zasadach określonych w załączniku 4 do regulaminu. W przypadku reklamacji z tytułu rękojmi doszło do zawarcia umowy. Jako że towar okazał się wadliwy, powstał obowiązek po Twojej stronie. Moje zdanie na ten temat nie ma znaczenia - liczy się przestrzeganie regulaminu, do czego zobowiązałeś się podczas rejestracji w serwisie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów