anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przedmiotu, który jest zgodny z opisem

MAMY ROZWIĄZANIE!
EvilDarkyy
#8 Zapaleniec#

Witam!

Sprzedałem laptopa, którego dobrze opisałem poprzez allegro. Kupujący opłacił zakup, a ja po 3 godzinach wysłałem go kurierem. Następnego dnia (dziś) dotarł do niego. Po 23:00 dostaję od kupującego SMS, w którym mówi mi że laptop dotarł, że był fajnie zapakowany, ale że chciałby go zwrócić, bo dziecku Counter Strike: Global Offensive chodzi w 50-60fps (ostatnia aktualizacja tego tytułu popsuła wydajność gry, przed nią grałem na tym laptopie w ~140fps).

I teraz pytanie: czy mogę odmówić przyjęcia zwrotu? Jestem osobą prywatną, laptop działał wzorowo podczas mojego użytkowania. Jak reagować na ewentualne straszenie prawem lub obsługą allegro?

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
RED
#21 Demiurg#

możesz odmówić zwrotu

a jak Kupujący będzie miał z tym problem grzecznie poproś o podstawy prawne

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

 

Zwrot odpada. Na ewentualną reklamację odpisz rzeczowo, tak by wysłany na drzewo Kupujący cieszył się na myśl o wycieczce.

Mała porada na przyszłość, jeśli sprzedajesz jako osoba prywatna możesz wyłączyć rękojmię, tylko musisz to zaznaczyć w ofercie. Odpowiadasz wtedy jedynie za wady o których wiedziałeś w momencie sprzedaży i podstępnie je zataiłeś.

oznacz moderatorów
EvilDarkyy
#8 Zapaleniec#

Kupujący zaczął straszyć mnie Programem Ochrony Kupujących. Sam przyznał że jest firmą i że laptop działa poprawnie, ale problemem jest tylko ta jedna gra. Dodał, że we wniosku poda numer listu przewozowego, że zaraz go odsyła i straszy paragrafami. Jak się do tego odnieść?

oznacz moderatorów
Trojmiast0
#8 Zapaleniec#

Napisz krótko i na temat: Laptop jest zgodny z opisem, sprawny i potwierdził Pan to w mailu. To, że gra działa lub też nie ma wpływu na sprawność laptopa i jego funkcjonalność. Przy sprzedaży prywatnej nie ma mowy o odstąpieniu od umowy. Mogę odkupić laptopa od Pana za 50% wartości 🙂

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@EvilDarkyy to co napisał @Trojmiast0 jest, jak najbardziej poprawne, tak samo jak pozostałe wpisy w wątku 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów