anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot srodków za anulowany zakup

MAMY ROZWIĄZANIE!
archimed
#11 Animator#

Dzień dobry. Kupujacy zrezygnował z zakupu bez podania przyczyny. Wg otrzymanego e-maila przelałem środki na zwrot na podane w e-mailu konto, pojawiły się w zakładce "Moje rozliczenia z Allegro", natomiast "moje środki" to nadal "zero", a z tego konta pobierany jest zwrot. Zleciłem zwrot, zwrot z uwagą" brak środków do zwrotu" środki pobierzemy automatrycznie w ciagu 24 h. Zwrot jest na liscie zwrotów.

Czy to oznacza, że Allego automatycznie przeniesie potrzebne środki pomiędzy subkontami, czy muszę to zrobić ręcznie i jak?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
LEW433
#21 Demiurg#

Tzn. jeżeli środki pojawią się na twoim koncie w ciągu 24h zwrócą automatycznie, później zostanie anulowane. Możesz także wpłacić na konto bankowe podane przez kupującego.

oznacz moderatorów
archimed
#11 Animator#

Ndal nie rozumiem

Mam środki na "rozliczenia z Allegro" ale nie mam w "moich finansach", skąd następuje zwrot.  Jak przelać jednago subkonta na drugie. Porada "zlecenie automatycznego zwrtu" prowadzi w maliny. Do kupujęcego nie mam konta bankowego, nikt nie chce podawać w e-mailu takiej informacji.

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@archimed nie przelejesz 😞  jak nie masz w allegro finanse to czekasz 24h na wpłatę i wtedy wyjdzie skoro zleciłeś 🙂

Na jakie konto przelałeś ? podane w mailu ? może to być od kupującego wtedy nie trzeba robić przez allegro finanse zwrotu bo pójdzie dwa razy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
archimed
#11 Animator#

Przelana kwota trafiła na moje indywidualne konto w Allegro w zakładce "Rozliczenia z Allegro"

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@archimed Jeśli zleciłeś zwrot pieniędzy przez Allegro Finanse, a nie masz tam pieniędzy, takie zwrot zostanie automatycznie anulowany po 24 godzinach, o ile nie będziesz nadal miał wpływu środków od kupujących ze sprzedaży kolejnych produktów. Jeśli takie wpływy się pojawią w ciągu 24 godzin, pieniądze zostaną oddane.

Odczekaj 24 godziny, jeżeli nie będziesz miał wpływów i zwrot zostanie anulowany, weź od kupującego numer konta bankowego i oddaj mu pieniądze zwykłym przelewem. Jeżeli już oddałeś pieniądze na konto kupującego, a pieniądze ze sprzedaży pojawią się na Twoim saldzie Allegro Finanse w ciągu 24 godzin, zwrot zostanie zlecony po raz drugi.

oznacz moderatorów
archimed
#11 Animator#

To chyba jakaś paranoja!!!! środki na zwrot przelałem wg instrukcji z e-maila informujacego o anulowaniu zakupu!!! I trafiły nie tam gdzie trzeba???? Ządnych wpłat za sprzedaż się nie spodziewam.

oznacz moderatorów
archimed
#11 Animator#

Zleciłem zwrot nadpłaty na moje konto bankowe. Spró buję, po zatwierdzeniu zwrotu, skontaktować się z kupujacym.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@archimed No więc nie masz problemu, pieniądze oddałeś na konto, drugi raz nie zostaną oddane automatycznie, bo nie będzie wpływu na saldo Allegro Finanse.

Zwrot przez AF zostanie anulowany w ciągu 24 godzin.

oznacz moderatorów