anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot tkaniny ciętej na zamówienie

MichelleDecor
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

Chciałabym zapytać jak wygląda sprawa kiedy sprzedałam tkaninę cięta z belki zgodnie z zamówieniem, zamówienie zostało wysłane zgodnie z terminem oraz towar jest niewadliwy a kupujący odesłał towar pocztą (wysyłka paczkomatem) i żąda zwrotu zapłaty razem z kosztami. Co zrobić, czy prawo odstąpienia od umowy przysługuje?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni bez podania przyczyny nie przysługuje, ale przysługuje prawo do reklamacji z rękojmi za wady i niezgodności z opisem. Rękojmia trwa 2 lata. Reklamację trzeba rozpatrzyć i ją uznać lub odrzucić, jeśli jest bezzasadna. Po odrzuceniu reklamacji kupujący może skorzystać z Programu Ochrony Kupujących lub wystąpić na drogę sądową.

oznacz moderatorów

MichelleDecor
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź. Co mam zatem zrobić z towarem, który mi ta osoba odesłała ? Był to zwykły list pocztowy, odesłać ja jego koszt?

oznacz moderatorów

Camper_Voyager
#9 Pomysłodawca#

A tak z ciekawości, jak masz całą belkę materiału i ktoś zamówi 11m. Czy to jest postrzegane jako towar na indywidualne zamówienie czyli bez możliwości zwrotu czy nie? Jak takie coś rozpatrujesz?

Pytam bo ostatnio zamawiałem właśnie materiał na zasłony, po prostu kolor mi nie dopowiadał ale było wszystko ok i odmówili mi zwrotu bo towar przycięty na życzenie klienta. 

oznacz moderatorów

MichelleDecor
#9 Pomysłodawca#

No właśnie próbuje to ustalić jak powinno się postępować 🙂 bo sytuacja jest analogiczna.

oznacz moderatorów

Camper_Voyager
#9 Pomysłodawca#

Mi uzasadnili to tak, że materiał jest przycinany z beli na zamówienie klienta( w moim przypadku 11m) i nie podlega to zwrotom, poparte formułką z ustawy"

Art. 38. Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta: Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

@xyz96  Czy orientuje się Pani jak to wygląda?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Camper_Voyager  Jakbyś sprzedawał 11 mb(tak wystawione) to tak ale jak klient chce 11mb i ty go przycinasz to nie, jest to indywidualne zamówienie.

oznacz moderatorów

RED
#18 Luminarz#

@Lew33 dobrze napisał

jak w aukcji można kupić 11m to odstąpienie i zwrot przysługuje

jak było to zrobione na zamówienie to nie

kwestia opisu i utworzenia oferty

np: jak będzie napisane kupujesz 1m i wielokrotność - jest zwrot

na życzenie przy zamówieniu dotniemy tkaninę do wybranego rozmiaru to już niekoniecznie

oznacz moderatorów