anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru a wysyłka

ITSlawno
#8 Zapaleniec#

Cześć

Jako młody sprzedawca na Allegro mam pytanie klient zgłasza zwrot ma 14 dni na odesłanie towaru , natomiast tego nie robi zwrot wisi co z takim zwrotem mam chyba 3 takie przypadki odmowa zwrotu  ? Jak to wygląda ? pomoże ktoś ?? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@ITSlawno ni jak odmowa i zapomnij 🙂 pewnie się rozmyślili 🙂

Ale jak odeślą po czasie dalej będziesz musiał przyjąć zwrot, bo odstąpienie jest ważne tyle że konsument za opóźnienie w oddaniu Twojego towaru będzie Ci musiał zapłacić, możesz wtedy potrącić za bezumowne korzystanie z Twojej własności 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie odesłał > nie zwracasz ale dobrze się porozumieć ponieważ jak kupującemu coś "wystrzeli" i założy dyskusję, Allegro napisze że może mimo przekroczonego czasu odesłać !. Ale nie zawalał bym sobie głowy aż tak mocno tym, często się jeszcze z tym spotkasz.

oznacz moderatorów

ITSlawno
#8 Zapaleniec#

@LEW433  a czy czasami sam regulamin allegro nie mówi o tym że kupujący ma 14 dni na odesłanie towaru  ? Dałbym sobie rękę uciąć że czytając regulamin taki zapis widziałem . 

oznacz moderatorów

ITSlawno
#8 Zapaleniec#

Nawet na szybko znalazłem informacje : 

 

Ile masz czasu na powiadomienie sprzedającego o zwrocie i odesłanie zamówienia

Zgodnie z prawem masz maksymalnie 14 dni (licząc od następnego dnia po otrzymaniu przesyłki), aby powiadomić sprzedającego o zwrocie przedmiotu, na przykład poprzez wypełnienie Formularza zwrotu Allegro. Sprzedający może wydłużyć ten termin – informację o tym znajdziesz na stronie oferty, w części Zwroty.

Po wypełnieniu Formularza zwrotu masz kolejne 14 dni kalendarzowych, aby nadać przesyłkę.

oznacz moderatorów

ITSlawno
#8 Zapaleniec#
Jak wypełnić Formularz zwrotu
  1. Zaznacz przedmioty, które chcesz zwrócić i wybierz z listy powód zwrotu. Jeśli zwracasz więcej niż jeden produkt z tego samego zamówienia, możesz wybrać osobny powód zwrotu dla każdego produktu.
  2. Sprawdź dane do zwrotu i kliknij [zwracam produkty]. Sprzedający otrzyma wtedy mejla.
  3. Wybierz sposób wysyłki. Jeśli wybierzesz sposób dostarczenia przedmiotu inny niż najtańszy oferowany przez sprzedającego, to zwróci Ci on koszt najtańszej przesyłki. Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu poniesionych przez Ciebie dodatkowych kosztów.
  4. Odeślij przedmiot do sprzedawcy. Pamiętaj, że masz obowiązek zrobić to w ciągu 14 dni od daty przesłania formularza zwrotu
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ITSlawno reguluje to ustawa konsumencka, którą pewnie znasz 🙂 w przypadku zwłoki przy oddaniu Twojego towaru możesz pobrać opłatę ale odstąpienie jest dalej ważne, nie odesłanie paczki nie anuluje go 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ITSlawno
#8 Zapaleniec#

@kostas11 a jak wyliczyć taką opłatę to tez reguluje jakaś ustawa czy mam sobie wymyślić daną kwotę ?? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ITSlawno a co Ty się martwisz na zapas, u mnie wszyscy co zgłosili zwrot ( odstąpienie ) i nie odesłali, nigdy tego nie zrobili bo pewnie zrezygnowali i zostawili se produkt, daj decyzję odmowną po 14 dniach i zapomnij 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ITSlawno
#8 Zapaleniec#

@kostas11 wiesz co wolę upewnić się na przyszłość . 

Prawda taka że sprzedający robi wszystko aby temu kupującemy dogodzić a później nagatyw .

Przyjąłem zwrot po 14 dniach negatyw 

Kupili baterie gdzie jasno było napisane że bilister to 1 sztuka nie 6 sztuk mówię odeślijcie już robię zwrot negatyw.

Jakaś porażka .... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak mówi ustawa, ale jak Mi nie wierzysz to poszukaj takich wątków tu na Gadane, oczywiście są to sporadyczne sprawy, najczęściej kupujący rezygnują ze zwrotu. Odpisują CI "starzy " cwaniacy> sprzedawcy i Oni tu wiele krzyczą a pierwsi taki zwrot odbiorą i zwrócą środki, nie chcą tracić pkt od Allegro.

oznacz moderatorów

ITSlawno
#8 Zapaleniec#

@LEW433 nie no jasne ja Ci wierze czasami tylko staram się to wszystko zrozumieć   😉 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tu nie ma czasem zasad ani reguł, życie weryfikuje to, Zrobisz co Ci podpowie "serce".🤗

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ITSlawno Tak mówi regulamin, ale uwierz że jest tu wiele wątków że nie przestrzegano tego czasu i niestety "wymuszano" odbiór", ale oczywiście w wyznaczonym czasie kupujący odstąpił od umowy zakupu tylko nie odesłał w wyznaczonym czasie.

oznacz moderatorów